Новини Таращанщини

Проведено чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини Таращанської районної державної адміністрації

Опубліковано: 18-4-2019

17 квітня виконуючий обов’язки голови Таращанської райдержадміністрації Юрій Шостак за участю керівника апарату райдержадміністрації Ірини Андрусенко провів чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини Таращанської районної державної адміністрації. На порядок денний були винесені питання:

  • про надання дозволу на укладення договору дарування житлового будинку на ім'я малолітніх дітей;
  • про реалізацію участі батька у вихованні та спілкуванні з малолітніми дітьми;
  • про стан виконання батьківських обов’язків матір'ю 4-х дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • про доцільність зняття з-під соціального супроводу сімей в зв’язку з мінімізацією складних життєвих обставин;
  • про доцільність взяття районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді під соціальний супровід сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

По кожному з питань прийнято відповідні рішення, головою комісії дані доручення.


детальніше...

Комплексне пожежно-профілактичне відпрацювання

Опубліковано: 18-4-2019

З метою попередження виникнення пожеж і недопущення загибелі людей на них, рятувальниками Таращанського РС ГУ ДСНС України в Київській області 17 квітня провели комплексне пожежно-профілактичне відпрацювання с. В.Кут Таращанського району.
Особливу увагу працівники ДСНС приділили одиноким громадянам похилого віку, інвалідам, які потребують соціальної підтримки та неблагополучним сім'ям.
Жителям села наголошувалась статистика пожеж, кількість загиблих з початку року, роз’яснювались правила пожежної безпеки під час користування електричними та нагрівальними приладами у побуті та пічним опаленням.
Також велику увагу звернули на правила поводження з вибухонебезпечними невідомими предметами та вкотре нагадали про заборону спалювання сухостою.
 
 
 
 
 
 
 


детальніше...

Засідання колегії районної державної адміністрації

Опубліковано: 18-4-2019

18 квітня відбулося засідання колегії райдержадміністрації під керівництвом виконуючого обов’язки голови районної державної адміністрації Юрія Шостака. На засіданні колегії були присутні керівник апарату райдержадмінісстрації Ірина Андрусенко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, відповідальні працівники апарату райдержадміністрації, керівники окремих організацій та установ району, міський і сільські голови.

На порядку денному засідання колегії виносилося ряд важливих у життєзабезпеченні району питань.

Розглядаючи кожне питання, Юрій Шостак та члени колегії робили детальний аналіз з відповідними зауваженнями та пропозиціями щодо покращення роботи.

Зокрема, було акцентовано увагу на проведенні в Таращанському районі двомісячника благоустрою населених пунктів. Про хід проведення в Таращанському районі двомісячника благоустрою населених пунктів доповіла в. о. начальника відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства адміністрації Елла Агапова, яка зазначила, що у районі триває двомісячник благоустрою територій населених пунктів району. Розпочався він з 18 березня і триватиме до 18 травня поточного року. Для координації та активізації робіт з благоустрою територій створений районний штаб з питань організації проведення в районі двомісячника благоустрою населених пунктів, члени якого закріплені відповідальними за секторами. Територія району розділена на 8 секторів, створені робочі групи.

Міськсільвиконкомами з метою організованого та оперативного проведення  робіт з приведення територій до належного санітарного та естетичного стану території населених пунктів поділені на  зони відповідальності між підприємствами, установами та організаціями, фермерськими господарствами, мешканцями приватного сектору, сплановані графіки проведення суботників. Не має жодного населеного пункту, де б не проводилися заходи з благоустрою.

Активну позицію щодо проведення благоустрою територій займають депутати міської та сільських рад, волонтери, учнівська та студентська молодь, громадські організації, мешканці населених пунктів, працівники підприємств, установ і організації району, представники бізнесу, які здійснюють свою діяльність на відповідній території (за згодою).

В ході проведення двомісячника забезпечується виконання робіт щодо приведення в належний санітарний стан прибудинкових територій, парків, скверів, впорядкування клумб, газонів, квітників,проводиться вилучення або кронування  дерев, вражених омелою,  вирубування зарослів самосіву зелених насаджень, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, ремонт доріг, прибирання тротуарів, шляхових смуг, павільйонів на зупинках пасажирського автотранспорту, ремонт огорожі,висадка дерев та кущів.

В рамках двомісячника благоустрою 20 квітня 2018 року на території Київської області, в цілому, та в Таращанському районі, зокрема, у рамках двомісячника планується проведення акцій «Посади своє дерево» та «Зробимо Україну чистою», метою яких є очищення та утримання територій підприємств, установ, організацій та населених пунктів у належному санітарному та екологічному стані, збереження об’єктів загального користування та створення умов, сприятливих для життєдіяльності населення.

Як показує практика, однією із досить складних проблем в ході проведення двомісячників є ліквідація стихійних сміттєзвалищ. Якщо під час прибирання основна увага приділяється центрам населених пунктів, то окраїни зі стихійними сміттєзвалищами залишаються поза увагою.

Про хід проведення весняно-польових робіт в Таращанському районі інформував заступник начальника управління агропромислового розвитку адміністрації Павло Злочевський, який зазначив, що аграріями району  проводиться  постійний моніторинг та  догляд за посівами  озимих культур, що збереглися, зокрема озимих на  зерно – на площі 6799,64га, в минулому році 6736,67 га: з них за озимою  пшеницею на площі 6589,64 га, в минулому році  6320,8 га; озимим житом – на площі  11 га, в минулому році 8 га; озимим  ячменем – на площі   199 га, в минулому році 407,87 га, а також, за  озимим ріпаком на площі 2285,6 га в минулому році 886 га.

За результатами інвентаризації  посіви озимих зернових культур в агроформуваннях району на даний час  знаходяться в доброму стані на площі 3097,1 га, що становить 46% до посівної площі, у задовільному стані - 3702,54 га, що становить 54% від посівної площі. з них озима пшениця в доброму стані на площі 3097,1 га, що становить 47 % до посівної площі, у задовільному стані – 3492,54  га, що становить 53% від посівної площі; озиме жито - на площі 11 га у задовільному стані, що становить 100% від посівної площі; озимий ячмінь -  199 га у задовільному стані, що становить 100% від посівної площі. 

Озимий ріпак – 2285,6 га у задовільному стані, що становить 100% від посівної площі.

Сільськогосподарськими підприємствами району придбано мінеральні добривами  на період проведення  комплексу весняно-польових  робіт у повному обсязі. Рання, суха та  затяжна  весна 2019 року  вплинула на строки  проведення весняно - польових робіт.  Станом на 15.03.2019 року сільськогосподарські підприємствами  району повністю підживили озимі зернові та технічні   культури, що на місяць раніше у порівнянні з попереднім роком. На 42% посівних площ озимої пшениці проведено друге підживлення азотними добривами. З метою збереження вологи в грунті аграріями проведено боронування озимих зернових культур.

На придбання засобів захисту рослин  сільськогосподарські товаровиробники укладають  угоди  та  завозять їх по мірі потреби.  Аграріями району придбано  в достатній кількості  протруювачів для  протруєння посівного матеріалу та протравлено 432 тонни ярих культур.

Сільськогосподарські підприємства мають в достатній кількості кондиційного насіння ярих зернових культур. Проводиться закупівля насіння технічних та пізніх ярих культур. Взято на особливий контроль підготовку високоякісного насіння для забезпечення своєчасного і організованого проведення комплексу весняно-польових робіт у 2019 році.

Агроформуваннями    району  своєчасно  закрито вологу на площі 27300,84 га. Підготовлено грунт та  посіяно  ярі культури на площі 4111,3 га, що становить 15% до плану, зокрема  горох - на площі 314,3 га, ярий ячмінь - на площі 1328 га, цукровий буряк - на площі 167 га. Прордовжується посів  соняшника, який посіяно  на даний час  на  площі 2132 га та кукурудзи - посіяно на площі 170 га.

На полях Таращанського району використовується поряд з вітчизняною технікою більш сучасна енергоефективна техніка, яка дає змогу виконати польові роботи більш якісно, в стислі агротехнічні строки. З початку року аграріями району придбано сільськогосподарської техніки на суму понад 10млн.грн.  За оперативними даними в сільськогосподарських підприємствах району    готовність сільськогосподарської техніки для проведення весняно-польових робіт становить  100%. Агроформування району в достатній кількості забезпечені паливо-мастильними матеріалами на період проведення комплексу весняно-польових робіт.

Крім того, під час засідання колегії було проаналізовано питання про стан проведення призову громадян України на строкову військову службу весною 2019 року  в Таращанському  районі та про забезпечення правопорядку під час проведення повторного голосування виборів Президента України.

Заслухавши доповідачів та обговоривши виступи, члени колегії прийняли відповідні рішення з кожного із винесених на порядок денний питань.


детальніше...

В рамках програми “Активні громадяни”

Опубліковано: 18-4-2019

На запрошення відділу культури, молоді та спорту 16–17 квітня 2019 року в місті Тараща, на базі читального залу ЦРБ, відбувся  локальний тренінг проекту Active Citizens за програмою British Council.  Впродовж двох днів бібліотекарі, працівники освіти та культури, держслужбовці міста та сіл нашого району  отримували теоретичні та практичні навички  в рамках програми “Активні громадяни” – програми Британської Ради для громади в галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку,  який  реалізується більше ніж у 54 країнах Близького Сходу, Північної Африки, Європи, Південної та Східної Азії, Північної та Південної Америки. Основна мета проекту  -  сформувати та розвинути особисті якості, необхідні для продуктивних громадських змін, отримати ефективні практичні інструменти для роботи з громадою, навчитися писати власні проекти локальної соціальної дії та отримати можливість взяти участь у конкурсі міні-грантів у рамках програми «Активні громадяни» Британської Ради та 15 000 грн. на втілення свого проекту соціальної дії. Сертиікований фасилітатор проекту Active Citizens за програмою British Council   Світлана Назарук – спеціаліст Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний молодіжний центр», який є офіційним партнером Британської Ради в Україні, ознайомила учасників тренінгу з новими методиками навчання поза системою освіти, надала практичну допомогу  у формування навиків проектонаписання та навичок командної взаємодії. Спеціаліст центру Олена Остапчук допомогла розібратися в фінансовій частині написання аплікаційної форми проекту.

Випускники, що пройшли тренінг, отримали сертифікат міжнародного зразка, що надає  можливість писати та подавати на  конкурс власні міні-гранти в рамках програми та продовжити навчання на всеукраїнських семінарах і тренінгах Британської Ради.


детальніше...

Інноваційні технології та освіта

Опубліковано: 18-4-2019

Нещодавно  на базі Таращанського районного  центру творчості дітей та юнацтва «Веселка» проходив семінар-практикум на тему «Інтеграція сучасних технологій відео-, фотомистецтва як умова формування творчої компетентності вихованців», учасниками якого були керівники фотогуртків та відеостудій Київщини.

Захід проведено відповідно плану роботи департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації на 2019 рік та Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості  дітей та юнацтва Київщини».  Під час заходу  було презентовано систему роботи Таращанського районного центру творчості дітей та юнацтва «Веселка» (директор Таращанського центру творчості «Веселка» - Л.Тупчій), проведено івент-майстерню  «Інтеграція сучасних технологій відео-, фотомистецтва як умова формування творчої компетентності вихованців фотогуртків та кіноаматорів»  (М.Керпатенко, керівник відео студії «Креатив» Таращанського ЦТДЮ «Веселка»), окреслено методи виховання національно-патріотичних цінностей в творчому об’єднанні «Відеостудія «Креатив» (Л.Керпатенко, методист Таращанського районного центру творчості), обговорено питання формування ключових компетентностей вихованців фотогуртків та відео мистецтва (Т.Мельник, керівник дитячої телестудії «1+2» Макарівського районного центру  творчості), зазначено професійні орієнтації  вихованці фотогуртків та       відео мистецтва (В.Завертайло, керівник гуртка «Цифрова фотографія» Яготинського районного будинку дитячої та юнацької творчості). В роботі педагогічної майстерні взяла участь Тетяна Якубовська, начальник відділу освіти і науки Таращанської районної державної адміністрації.

Родзинкою семінару став майстер-клас від вихованки «Відеостудія «Креатив» Анни Запорожець (керівник Микола Керпатенко), яка продемонструвала всім присутнім послідовність технології виготовлення фрагменту мультфільму.

Такі зустрічі допомагають керівникам гуртків бачити перспективи, планувати різноманітні заходи, конкурси, а також ділитися власним досвідом та презентувати його іншим.

Директор Таращанського ЦТДЮ «Веселка            Л.Тупчій


детальніше...

Обласний молодіжний фестиваль «ПРОФ FEST OK»

Опубліковано: 18-4-2019

16 квітня у залі зібрань Таращанського державного  технічного та економіко-правового коледжу відбувся обласний молодіжний фестиваль «ПРОФ FEST OK».

Метою проведення заходу стала потреба створення цілісної системи орієнтації школярів на свідомий вибір професій та спеціальностей, які в подальшому забезпечать працевлаштування, гідну оплату праці та рівень життя.

На фестиваль прибули учні загальноосвітніх шкіл Миронівського, Рокитнянського, Ставищенського , Богуславського, Таращанського районів.

Присутніх привітали в.о. голови Таращанської райдержадміністрації Юрій Шостак, голова Таращанської ради Людмила Урожай,  директор Таращанського державного технічного та економіко-правового коледжу Юрій Маковецький та інші поважні гості. У своїх виступах вони зазначили, що Таращанський державний технічний та економіко-правовий коледж є освітнім і культурним центром усього району. Тут постійно впроваджується передовий педагогічний досвід , а головне – молодь отримує спеціальності, які вкрай необхідні економіці України.

Під час заходу відбувалися різноманітні заходи професійного спрямування : майстер-класи, вікторини, професійні конкурси.

Завершився фестиваль нагородженням переможців у кожній секції дипломами трьох ступенів Таращанського державного  технічного та економіко-правового коледжу, а також дипломами лауреатів обласного  фестивалю «ПРОФ FEST OK» від Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації.


детальніше...

«Запобігти! Врятувати! Допомогти!»

Опубліковано: 16-4-2019

15 квітня  у рамках проведення громадської акції «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» рятувальники Таращанського районного сектору провели навчально-виховну бесіду з учнями 7-Б класу ЗОШ №2 міста Тараща.
Як завжди рятувальники розповіли, що вогонь може бути не тільки другом, але й ворогом. Також рятувальники нагадали дітям правила безпечної поведінки в побуті, зокрема при користуванні електричними та газовими приладами, правила пожежної безпеки в навчальних закладах та при виявленні вибухонебезпечних предметів. Діти з великим захопленням слухали розповідь рятувальників.
Наприкінці заходу, всі діти отримали інформативні листівки, після чого подякували рятувальникам за проведену розповідь, обіцяючи в майбутньому дотримуватись правил пожежної безпеки у різних життєвих ситуаціях.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


детальніше...

Районні змагання серед учнівської молоді Таращанського району із командної аеробіки

Опубліковано: 16-4-2019

12 квітня 2019 року Таращанською ДЮСШ з метою популяризації  здорового способу життя  та  розвитку спортивної аеробіки вперше проведені районні змагання серед учнівської молоді з командної аеробіки. У змаганнях брали участь команди 7 закладів освіти району: Таращанського НВК «Гімназія "Ерудит"- ЗОШ І ст.», Таращанської ЗОШ І-ІІІ ст.№2,Таращанської ЗОШ І-ІІ ст.№3, ОЗНЗ «Ківшоватьський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ», Лучанської ЗОШ І-ІІІ ст., Степківського НВК «ЗОШ І-ІІ ст. - ДНЗ» та  Таращанської ДЮСШ . Понад 100 учасників змагань виконували свої номери з наступних видів програм: пари, трійки, денс та фанк.

По закінченню змагань кожен учасник отримав медаль за участь, а команда переможець та  команди призери  змагань були нагороджені кубками та грамотами відділу освіти і науки Таращанської райдержадміністрації.

 

 

 

 


детальніше...

Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності

Опубліковано: 12-4-2019

9 квітня в рамках «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» рятувальники Таращанського району завітали до учнів Косяківської ЗОШ. В ході зустрічі з учнями було проведено бесіди по дотриманню правил пожежної безпеки в побуті, дії під час виявлення вибухонебезпечних предметів. Час минув швидко та цікаво. Після бесіди з дітьми проведено опитування на пожежну тематику. Діти із задоволенням відповідали на питання і тішило те, що більшість відповідей була правильною. Отже ,урок БЖД і зустріч з рятувальниками не пройшли марно. Вчителі зауважили, що заняття такого характеру підвищують культуру безпеки життєдіяльності серед дітей, а також прищеплюють навички безпечної поведінки вдома та в школі.


детальніше...