Новини Таращанщини

Відбулося засідання колегії райдержадміністрації

Опубліковано: 21-6-2018

21 червня під керівництвом виконуючого обов’язки  голови районної державної адміністрації Юрія Шостака відбулось зсідання колегії райдержадміністрації за участю голови районної ради Людмили Урожай, голів місьсільвиконкомів, керівників окремих організацій та установ району, начальників відділів, управлінь райдержадміністрації.

Перед початком засідання Юрій Шостак  привітав та вручив напередодні Дня державного службовця грамоту Таращанської районної державної адміністрації начальнику відділу фінансово-господарської діяльності, головному бухгалтеру управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олені Глобенко за зайняте І перше місце І туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець у номінації «Кращий керівник» та головному спеціалісту бюджетного відділу управління фінансів райдержадміністрації  Наталії Циганок за зайняте І перше місце І туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець у номінації  «Кращий спеціаліст».

Згідно порядку денного колегії начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Холмогорова проінформувала про стан дотримання законодавства про працю, підвищення рівня оплати праці в Таращанському районі та стан сплати суб’єктами господарювання Таращанського району внесків до Пенсійного фонду України.

Людмила Валеріївна наголосила, що  заборгованість по виплаті заробітної плати за офіційно-статистичними  даними  станом на  01.06.2018 року відсутня. В відповідному періоді 2017 року заборгованість по заробітній платі також  була відсутня.  В червні 2018 року проведено 1 засідання комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення на якій  було розглянуто стан оплати праці та дотримання норм законодавства, щодо встановленого рівня мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Станом на 01.05.2018 року створено  41 нове  робоче місце,  що становить 34.2 % від річного завдання(120). За відповідний  період 2017  року було створено 40 нових робочих місць, що становило 33,3% від річного завдання (120) Недовиконання показника створення  робочих місць відбувається внаслідок закриття цілого ряду підприємств, які знаходяться на території району.

Доповнили її  виступ заступник начальника Білоцерківського ОУПФ України в Київській області Микола Соколовський та головний державний інспектор праці Головного управління Держпраці у Київській області Євгеній Іщенко.

За словами  заступника начальника Білоцерківського ОУПФ України в Київській області план власних надходжень управлінням за січень –травень 2018 року виконано на 99,1%. Заборгованість із платежів до Пенсійного фонду по Таращанському району становить 40 тис. грн. За даними реєстру застрахованих осіб загальна кількість найманих працівників району склала 6948 осіб на яких припадає 11597 пенсіонерів( на 100 працюючих 167 пенсіонерів). За звітними даними платників березня 2018 року у Таращанському районі :

 • у 67 страхувальників 148 осіб працювали неповний робочий час;
 • у 8 страхувальників використовували працю 37 осіб , які виконували роботи за цивільно – правовими договорами;
 • на 28 підприємствах району, керівники отримують заробітну плату менше мінімального розміру(3723 грн).

В свою чергу, головний державний інспектор праці Головного управління Держпраці у Київській області озвучив небезпеки незадекларованої праці та виплату заробітної плати «в конверті». Звернувся з проханням до сільських голів довести до відома  роботодавцям, які знаходяться на територіях сільських рад, інформацію про розміри штрафних санкцій, які застосовуються до підприємств за порушення трудового законодавства та нагадати про їх соціальну відповідальність перед працівниками підприємств.

Відповідно до 265 статті КЗпП України, юридичні та фізичні особи – підприємці нестимуть відповідальність у вигляді штрафу у разі:

- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.01.2018 – 111 690 грн.);

- порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (з 01.01.2018 – 11 169 грн.);

- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці) - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.01.2018 – 37 230 грн. );

- недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.01.2018 – 37 230 грн.);

- порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим – п’ятим частини другої статті 265 КЗпП України - у розмірі мінімальної заробітної плати (з 01.01.2018 – 3 723 грн.);

- за недопуск інспектора праці до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (з 01.01.2018 –  11 169 грн.);

- якщо роботодавець не допустить фахівців Держпраці до перевірки з питань фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, розмір штрафу в цьому випадку складе сто розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (з 01.01.2018 – 372300 грн.)

До відома: штрафи за порушення законодавства про працю накладаються начальниками територіальних органів Держпраці та їх заступниками, керівниками виконавчих органів міських рад міст обласного значення, сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та їх заступниками.

Наступним розглянули  питання  про підготовку господарського комплексу та об’єктів соціально-культурного призначення Таращанського району до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 року та підсумки за 2017-2018 рік. З даного питання інформувала Олена Білостоцька -  начальник відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово – комунального господарства райдержадміністрації.

«Керівники бюджетних, комунальних та інших підприємств, установ і організацій району провели організаційну роботу по визначенню фактичних обсягів робіт, розробили і затвердили власні плани та заходи з  підготовки об’єктів  до роботи в холодну пору року, закріпили відповідальних виконавців. Протягом всього підготовчого періоду всі зусилля будуть спрямовані на своєчасне виконання робіт з підготовки об’єктів до зими та сталого їх функціонування впродовж усього опалювального періоду,» - зазначила Олена Дмитрівна.

Доповнили обговорення питання начальник Таращанської філії ПАТ «Київоблгаз» Віктор Захарченко, директор КП ТРР "Таращатепломережа" Олександр Святина, начальник відділу освіти і науки райдержадміністрації Тетяна Якубовська, головний лікар КЗ ТРР «Таращанська центральна районна лікарня» Вадим Назарина, головний лікар КЗ ТРР «Таращанський центр первинної медико-санітарної допомоги» Петро Антонець та представники дорожніх служб.

Актуальним питанням в районі є призначення житлових субсидій населенню району. З означеного питання з доповіддю виступила  начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Холмогорова. Вона відзначила, що з 01 травня 2018 року діє оновлена програма житлових субсидій, яку впроваджено Постановою Кабінету Міністрів України № 329 від 27.04.2018 року, якою запроваджено ряд змін: від заяви та декларації, до розрахунку доходів та визначення права на її отримання. За законодавством України право на отримання державної субсидії мають сім’ї, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг перевищують розмір обов’язкового відсотка платежу. Якщо раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні. Переважній більшості громадян , які отримують субсидію і не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або у складі сімей не має працездатних осіб, що декларують нульові доходи субсидію буде перепризначено на літній період з травня 2018 року по вересень 2018 року в автоматичному режимі.  Необхідно з травня місяця 2018 року повторно подати заяву та декларацію: орендарям житла, внутрішньо переміщеним особам, тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих осіб, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати, а також тим сім’ям які станом на травень 2018 року мають понад двох місячну заборгованість за житлово-комунальні послуги на суму 340 грн. і більше. Є чимало сімей, в яких чоловік прописаний за однією адресою, а дружина і діти за іншою. Чоловік працює, дружина, скажімо в декретній відпустці або взагалі не працює. Так сім’ї раніше враховуючи те , що дружина зареєстрована з дітьми в помешканні одна, надавалася чимала субсидія, доходи чоловіка не враховувалися, але гроші він щомісяця приносив саме в цю сім’ю. Відтепер декларувати необхідно буде доходи всіх членів сім’ї (чоловіка, дружини, неповнолітніх дітей) навіть тих які зареєстровані за іншими адресами, при цьому соціальні норми житла  на таких осіб не розраховуються. Таким чином держава реагує на соціальну несправедливість та турбується про возз’єднання сімей. Адже, подружжя вважається сім’єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв’язку з навчанням, роботою лікуванням, необхідністю догляду за батьками та з інших причин не проживають спільно. На даний час в автоматичному режимі обраховано 3782 справи , з них 939 сім’ям розраховано субсидію на літній період. Урядом передбачено грошову виплату енергоощадним родинам. Відповідно до наданих списків ТОВ «Київоблгаз Збут» 3478 субсидіантів мають право на отримання компенсації невикористаної суми субсидії. На даний час надійшло 1391 заяв від громадян, що становить 40% від загальної кількості.

Насамкінець розглянули питання про відзначення в Таращанському районі Дня Конституції України, щодо якого інформував начальник відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації Роман Бабич.  З означеного питання з метою належного відзначення у Таращанському районі 22-ї річниці Конституції України   заплановано проведення таких заходів:

23.06.2018р.- Відкритий районний шаховий турнір з нагоди Дня Конституції України – Читальний зал Таращанської центральної районної бібліотеки;

22.06.2018р. – 30.06.2018р. - Спортивно-масові заходи з нагоди відзначення  22-ї річниці Конституції України;

27.06.2018р. - тематична поличка «Конституція України – книга про твої права і обов’язки»  - Лук’янівська  сільська бібліотека;

27.06. 2018р.-  правовий колаж «Знати, дотримуватись, зберігати»  - Крутогорбівська  сільська  бібліотека;

27.06. 2018р. - Правові читання «Конституція України – закон твого життя» - Лучанська  сільська бібліотека;

27.06.2018р. - перегляд літератури «Конституція – правова основа України» -  Абонемент Таращанської центральної районної бібліотеки

27.06.2018р.  година історії «Оберіг нашої державності» -  Абонемент Таращанської центральної районної бібліотеки ;

28.06.2018р. – на площі Незалежності біля Таращанського районного Будинку культури, відбудуться урочисті заходи  з нагоди 22-ї річниці Конституції України за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, молоді району.

Усі питання були ґрунтовно обговорені та виконуючим обов’зки голови райдержадміністрації надано відповідні доручення.

 


детальніше...

Засідання Президії Київської обласної ради профспілок

Опубліковано: 20-6-2018

20 червня в приміщенні Таращанської райдержадміністрації відбулося засідання Президії Київської обласної ради профспілок за участі виконуючого обов’язки голови райдержадміністрації Юрія Шостака та голови районної ради Людмили Урожай.

Участь у засіданні взяли: голова обласної ради профспілок Валентин Кононенко, заступник голови облпрофради Лідія Харченко,  голова обласної організації профспілки працівників Фонду України у Київській області Леонід Білоус, начальник головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Василь Фатхутдінов, завідуюча оргвідділом обласної організації профспілки працівників споживчої кооперації Галина Горбик, голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства Лариса Дегтяр, голова обласної організації профспілки працівників харчової та переробної промисловості Галина Карнатова, голова обласної організації профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості Віктор Кисіль, голова обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства Юрій Осіпов ,  голова обласної організації профспілки працівників лісових галузей Олександра Пастухова, голова обласної організації профспілки АПК Василь Хвостіков, голова обласної організації профспілки працівників культури  Тетяна Яковенко, голова обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення Володимир Лебедєв, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Олексій Початовський, голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Анатолій Цикалюк, голова обласної організації профспілки працівників державних установ Григорій Іваницький, а також представники Таращанської районної координаційної ради та Таращанської районної організації профспілки працівників освіти і науки України.

Розпочав засідання виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Юрій Шостак, який в своєму виступі дав коротку характеристику району та наголосив на плідній співпраці райдержадміністрації з профспілками відповідно до  Розпорядження №21 голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана від 24 січня 2018 року "Про посилення взаємодії профспілок з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, організаціями роботодавців в області".

На порядку денному були розглянуті та обговорені питання:

 1. Про роботу Таращанської районної організації профспілки працівників освіти і науки України по збереженню профспілкового членства, фінансовому та організаційному зміцненню.
 2. Про впровадження соціальної картки члена профспілки.
 3. Про погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України у Київській області.
 4. Про нагородження Чемерського О.Ю. почесним знаком ФПУ «За розвиток соціального партнерства».
 5. Про нагородження Почесною грамотою Київської облпрофради Скрипник О.М.
 6. Про нагородження Почесною грамотою Київської облпрофради Кухарської М.В., Рево О.В., Беребенець К.І., Солодкої Н.М.
 7. Різне.

У своїй доповіді, по першому питанню порядку денного, голова Таращанської районної організації профспілки працівників освіти і науки України Микола Рибалко зазначив, що Таращанська районна організація профспілки працівників освіти і науки України об’єднує 30 первинних профспілкових організацій, в яких налічується 1110 членів профспілки. 8 жовтня 2017 року підписана районна Угода між відділом освіти і науки Таращанської райдержадміністрації і районною організацією профспілки на 2017 – 2020 роки. Угода складається із 10 розділів і 12 додатків. В листопаді – грудні 2017 року підписано 29 колективних договорів між адміністраціями закладів освіти та профспілковими комітетами. Результатами  соціально-економічного захисту в 2017 році є:

 • Вчасна виплата заробітної плати і її складових;
 • Виплата оздоровчих коштів усім категоріям працівників – 2895 тис. грн.;
 • Виплата надбавки педагогічним працівникам за престижність педагогічної праці – 5079 тис. грн.;
 • Виплата винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків – 547 тис. грн.

Робота організації профспілки проводиться у відповідності до планів роботи. В 2017 році було проведено 3 засідання ради профспілки і 12 засідань президії ради. Головні питання: прийняття районної Угоди, колдоговорів, виконання трудового законодавства, ЗУ «Про відпустки» та інші. В 2018 році проведено вже 3 засідання ради профспілки (одне позачергове) та 7 засідань президії ради профспілки ( чотири позачергових). За кошти профспілки проведена атестація робочих місць за умовами праці кухарів і кухонних працівників ДНЗ (12 % доплата за шкідливі умови праці, 4 додаткові дні до відпустки), навчання керівників закладів освіти з охорони праці і пожежної безпеки.

Доповнила виступ голови Таращанської районної організації профспілки працівників освіти і науки України,  заступник голови облпрофради Лідія Харченко. Вона повідомила, що згідно плану роботи облпрофради, 30 травня 2018 року комісія у складі заступника голови обласної ради профспілок , зав.відділом з гуманітарних питань, голови Київської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України з виїздом на місце вивчала питання щодо роботи Таращанської районної організації профспілки працівників освіти і науки України по збереженню профспілкового членства , фінансовому та організаційному зміцненню. За її словами, в профспілковій організації є всі необхідні документи, пов’язані з легалізацією районної організації Профспілки. Таращанська районна організація профспілки працівників освіти і науки України основним завданням своєї діяльності вбачає посилення впливу профспілки на покращення рівня життя працівників, захист їх соціально-економічних прав і гарантій. З метою мотивації профспілкового членства районною організацією профспілки здійснюється комплекс заходів, форм і методів роботи. Важливою умовою ефективної діяльності районної профспілкової організації є чітке та цілеспрямоване планування роботи. В районній організації Профспілки належним чином організовано документообіг, є в наявності та правильно ведуться книги вхідної та вихідної документації, номенклатура справ. Бухгалтерський облік в районній організації Профспілки ведеться через комп’ютерну програму «Профбаланс». Районною організацією Профспілки здійснюється систематичний контроль за реалізацією зобов’язань з оплати праці. Заробітна плата педагогічним працівникам виплачується своєчасно, заборгованості з її виплати немає. Районна організація профспілки здійснює роботу по контролю за дотриманням законодавства про працю. Районна організація Профспілки належну увагу приділяє налагодженню соціального діалогу, як одного з головних чинників забезпечення соціальної стабільності галузі освіти.

Виступаючи перед присутніми по питанню погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України у Київській області, начальник головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Василь Фатхутдінов зазначив, що Таращанське відділення обслуговування громадян Білоцерківського об’єднаного управління ПФУ у Київській області працює у чіткому режимі.  Все відповідає вимогам, які на даний час поставлені (зроблені відповідні ремонти, створені всі умови для прийому громадян та інше). Скарг до головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на Таращанське відділення обслуговування громадян Білоцерківського об’єднаного управління ПФУ у Київській області  не надходило. Всі працівники Пенсійного фонду України у Київській області  є членами профспілки.  На даний час на обліку головного управління Пенсійного фонду України у Київській області перебуває майже 560  тисяч пенсіонерів. За 2018 рік виплачено більше ніж 6 мільярдів грн. Середній розмір пенсій збільшився приблизно на 670 грн., станом на сьогодні середньомісячний розмір пенсії становить 2590 грн. Проведено вчасно реформу щодо перерахунку пенсій військовослужбовцям. Зроблено надбавки особам,  які мають звання «Почесний донор України», « Почесний донор СРСР».  

Крім того, членами президії Київської обласної ради профспілок  погоджено нагородження почесним знаком ФПУ «За розвиток соціального партнерства» Чемерського О.Ю., Почесною грамотою Київської облпрофради Скрипник О.М., Почесною грамотою Київської облпрофради Кухарської М.В., Рево О.В., Беребенець К.І., Солодкої Н.М.

За результатами обговорень вищезазначених питань порядку денного та пропозицій членів Ради, були прийняті відповідні постанови.

/>

 


детальніше...

Права споживача: про це має знати кожен!

Опубліковано: 19-6-2018

Щодня ми споживаємо різні продукти і є клієнтами магазинів. Нерідко трапляються не дуже приємні випадки, в яких ми просто не знаємо як правильно діяти, щоб захистити свої права.

Останнім часом почастішали звернення громадян до адміністрації з питанням захисту їхніх права як споживачів. Пропонуємо Вам добірку правил та законів, що дозволять не потрапити у халепу. 

 

1. Чи обов’язково залишати рюкзак чи сумку у комірчині супермаркету?

Зайшовши до торгового центрy, Ви маєте право не здавати Ваші особисті речі до камери схову, хіба що, наприклад, ваша сумка важка і ви не хочете з нею ходити,  оскільки такий обов’язок жодним чинним нормативно-правовим актом не передбачений.

Нині у більшості магазинів можна побачити табличку з написом «Адміністрація не несе відповідальності за речі, залишені в камері схову». На думку експертів, це парадокс, адже насправді саме адміністрація магазину бере на себе обов’язок зі збереження речей, які покупець залишив. Це випливає з положень законодавства.

Згідно з Цивільним кодексом, коли людина залишає в камері схову магазину свою річ, зачиняє її на ключ та забирає його, то між покупцем та магазином формально укладається договір зберігання. Підтвердження укладення договору зберігання — номерний жетон або ключ від камери схову з порядковим номером, який надає відвідувачеві магазин, тобто зберігач. З цього моменту торговий заклад несе відповідальність за збереження залишених речей, як зберігач, відшкодовує збитки за втрату (нестачу) або пошкодження речі, прийнятої на зберігання згідно нормам статей 942, 949–951 Цивільного кодексу України.

Крім того, у п. 21 Постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» зазначено, що суб'єкт господарювання зобов'язаний забезпечити доступ споживачів до торговельних об'єктів без здавання на збереження особистих речей, крім товарів, реалізація яких здійснюється у таких торговельних об'єктах, та створити умови для збереження речей споживачів, у разі, коли вхід до торговельного об'єкта з товарами, які реалізуються в таких закладах, заборонено.

 

2. Що робити, коли через власну необережність ви розбили скляну тару або інакше пошкодили товар?

Якщо Ви випадково розбили або пошкодили товар то оплачувати його вартість Ви не зобов’язані, оскільки до моменту оплати купівлі товару власником речі є її продавець, у даному випадку торговельний заклад. А відповідно до статей 323, 668, 1166 Цивільного кодексу України ризик випадкового знищення та випадкового пошкодження (псування) майна несе його власник. Тобто, до моменту здійснення покупки власником речі є продавець. Виходячи з цього, ви не зобов’язані за неї платити.

Якщо ж охорона магазину все ж наполягає на вашій вині - вимагайте від адміністрації супермаркету надати докази того, що саме ви винні в пошкодженні товару. Це можуть бути відеозаписи з камер відеоспостереження, свідчення свідків. Якщо пошкоджений вами товар зберігався в неналежних умовах (на полицях, не захищених спеціальним бортиком, відстані між торговельними рядами не відповідають встановленим нормам  і т. д.), вкажіть на цей факт. Нагадайте адміністрації магазину, що в Законі України «Про захист прав споживачів» у п.2 ст.17 сказано, що продавець (виконавець) зобов’язаний всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції. Забороняється примушувати споживача придбавати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту. Розбитий товар не є вашим вибором.

Якщо наведені вами аргументи не зломили гнів охоронців магазину, поясніть, що відмовляєтеся платити штраф на місці (може, ви не розраховували на додаткові витрати, у вас з собою немає грошей). Скажіть, що такі виплати здійснюються виключно через суд, та й то, в тому випадку, якщо буде доведена ваша вина.

 Якщо адміністрація все ж наполягає на тому, щоб ви заплатили за пошкоджений товар, вимагайте складання акту про інцидент, де будуть записані і свідчення свідків, і ваші, і адміністрації. Поясніть, що тільки на підставі цього акту та через суд будете оплачувати штраф.

 Якщо адміністрація продовжує на вас тиснути (завела в кімнату охорони, відмовляється випускати з приміщення супермаркету, вимагає залишити свої документи) слід згадати про пункти 1,4 і 5 статті 19 Закону України «Про захист прав споживачів», у яких йдеться про заборону нечесної підприємницької практики і агресивної діяльності. Відповідно до закону охорона супермаркету не має права затримувати вас, обмежувати вашу свободу.

 

3. Чи можна фотографувати в супермаркеті,магазині?

Так, можна. Згідно зі статтею 34 Конституції України кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб ─ на свій вибір. Обмеження можуть бути, якщо фотографування стосується національної безпеки, територіальної цілісності. Інших підстав для обмеження права фотографувати товар Конституція не зазначає. Також стаття 50 Конституції України гарантує кожній людині право вільного доступу до інформації про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація ніким не може бути засекречена. Отже, заборона фотографувати товари суперечить Конституції.

 

4. Чи можуть працівники магазину заборонити торкатися або оглядати товар?

Зауваження продавців на кшталт “Не чіпайте руками, ми самі вам покажемо” є необґрунтованими. Згідно з частиною 2 статті 700 Цивільного кодексу України, покупець має право до укладання договору купівлі-продажу оглянути товар, вимагати проведення в його присутності перевірки властивостей товару або демонстрації користування товаром, якщо це не виключено характером товару і не суперечить правилам роздрібної торгівлі.

У Правилах роздрібної торгівлі непродовольчими товарами (пункт 11 розділу 2) зазначено, що продавець зобов’язаний створити споживачу зручні умови для ознайомлення, вибору та примірки швейних, трикотажних, хутряних, овчинно-шубних (кожухових) товарів і головних уборів.

Також частина 2 статті 17 Закону України “Про захист прав споживачів” зобов’язує продавця всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції. Тому покрутити в руках навіть шубу вам ніхто заборонити не може.

 

5. Чи можна по дорозі до каси спожити товар?

Прямої заборони споживати продовольчі товари до моменту їхньої оплати в Законі України “Про захист прав споживачів” немає. Проте, поки ви не заплатите за товар, він є власністю супермаркету чи магазину. Працівники можуть вам зробити лише зауваження і попросити заплатити за нього на касі. Якщо відмовитеся оплачувати, то матимете справу з поліцією.

6. Як оплатити товар, якщо вартість на ціннику й на касі різниться?

У випадку виявлення Вами різниці при здійсненні оплати за товар між ціною, зазначеною у розрахунковому документі, і ціною, вказаною на ярликах (цінниках) або у покажчиках цін, Ви маєте право платити за товар за ціною згідно цінника відповідно до положень Закону України «Про захист прав споживачів» та Постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» та Наказу Міністерства економіки України від 19.04.2007 № 104 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами».

Дане явище зараз особливо поширене, коли курс гривні стрибає щодня, а продавець змінює ціни, щоб уникнути збитків.

Коли ви купуєте, наприклад, пляшечку йогурту, відбувається укладення договору купівлі-продажу з супермаркетом чи магазином. Згідно зі статтею 655 Цивільного кодексу України, за договором купівлі-продажу продавець зобов’язується передати товар у власність покупцеві, а покупець приймає або зобов’язується прийняти цей товар і сплатити певну грошову суму. У статті 691 ЦК зазначено, що покупець зобов’язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу. Отже, грошова сума – ціна ─ є умовою договору, яка вам відома і на яку ви погоджуєтесь.
Поки ціна йогурту існує лише в базі даних, але не на ціннику, продавець чи супермаркет не має права вимагати від вас оплати його за новою ціною. На цю умову договору (вона просто не була вам відома) ви не давали згоди. А без спільної згоди обох сторін договір укласти неможливо.

Йогурт вам або продадуть за старою ціною, або відмовляться продавати. Причому просто так вам щось не продати не можуть, бо супермаркет, чи будь який інший продавець взяв на себе обов’язок продавати товари кожному, хто до нього звернеться, тобто виконувати умови публічного договору купівлі-продажу (так само, як і готелі, банки, установи зв’язку). Це стаття 633 Цивільного кодексу України. Якщо супермаркет необґрунтовано відмовляється від публічного договору, то повинен відшкодувати збитки, завдані споживачеві такою відмовою. Можете з того приводу звернутись або до адміністрації супермаркету, або до суду.

7. Чи можна відмовити охоронцю в огляді своїх речей?

Найчастіше покупці здригаються, коли при виході «пікає» детектор. Проте, якщо на виході з торговельного центру, чи магазину ваші покупки «запікали» і охоронець вимагає обстежити речі на предмет краденого, не бійтесь, а нагадайте про наявність камер спостереження. Адже проводити огляд речей та особистий огляд громадян має право лише поліція та працівники Державної служби охорони у випадку, коли є підозра, що особа вчинила адміністративне правопорушення або злочин. Охорона магазину не має повноважень проводити огляд чи обшук.

Тому, якщо охоронець вимагає показати йому вміст вашої сумки, а ви вважаєте, що підстав для цього немає — вимагайте покликати поліцію. Втім, можна погодитись показати свою сумку, так само як і чек. Це швидше залагодить конфлікт.

І пам’ятайте, що у великих торгових мережах (а часто – і в малих) є засоби відеоспостереження. Тому не варто хитрити і чинити протизаконні дії.

 

8. Чи можна повернути товар, якщо не підходить розмір чи фасон?

Можна. Але це стосується непродовольчих товарів. Стаття 9 Закону України “Про захист прав споживачів” прописує право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем. При цьому не можна допустити використання товару, потрібно зберегти його товарний вигляд. І чек про покупку також.

Однак є певні товари, які повертати не можна, навіть якщо їхня упаковка залишилась цілою. Цей перелік є вичерпним і встановлюється постановою Кабміну №172 від 19.03.1994 року. До них належать засоби гігієни, лікарські препарати та низка непродовольчих товарів (м’які дитячі іграшки, перуки, зубні щітки, ювелірні вироби, товари для немовлят, парфюмерно-косметичні вироби, рукавички, пір’яно-пухові вироби, панчішно-шкарпеткові вироби, постільна та натільна білизна, друковані видання, товари в аерозольній упаковці, тканини та інше).

9. Як повернути товар неналежної якості?

Якщо дефекти товару виявились під час гарантійного терміну – відклеїлася підошва черевиків, чи розійшовся шов у сукні. Такі недоліки виникають з вини виробника, а тому можна вимагати заміни таких товарів на аналогічні або повернення коштів. Про це вказано у частині 1 статті 8 Закону України “Про захист прав споживачів”. Для цього потрібно показати продавцеві чек про оплату. Якщо бажаних черевиків чи сукні немає в наявності, але вони можуть з’явитись, то вас попросять зачекати до їхньої появи (максимум два місяці). Після цього часу можете вимагати повернення коштів.

Таблички у взуттєвих магазинах на зразок “Товар обміну не підлягає” варто сфотографувати як доказ, якщо маєте бажання звертатись до суду. Вони є цілком незаконними. Обов’язок продавця ─ прийняти товар, замінити його або повернути гроші передбачений частиною 5 статті 8 зазначеного Закону.

Ще один момент – продавець неякісного товару може направити вас до виробника. Але частина 3 статті 8 Закону України “Про захист прав споживачів” дозволяє споживачеві самому обрати, до кого звернутися з вимогою замінити неякісний товар — до продавця чи виробника. Тому продавець не має права відмовити вам.

 

Бажаємо вдалих покупок і наполегливості у відстоюванні своїх прав.

 


детальніше...

Юрій Шостак привітав голову Таращанської районної ради

Опубліковано: 19-6-2018

19 червня виконуючий обов’язки голови Таращанської районної державної адміністрації Юрій Шостак привітав голову Таращанської районної ради Людмилу Урожай з Днем народження.

У цей святковий день від усього серця побажав Людмилі Борисівні здоров'я, щастя і добробуту, великих успіхів і здобутків у всіх справах, наснаги та натхнення , а також вручив вітальну адресу від голови облдержадміністрації Олександра Горгана та народного депутата Ярослава Москаленка.

 

 

 

 

 

 

 


детальніше...

Голова Салиської сільської ради відзначив свій День народження

Опубліковано: 18-6-2018

16 червня  День народження відзначав голова Салиської сільської ради Сергій Оверчук.

З цієї нагоди виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Юрій Шостак вручив Сергію Анатолійовичу вітальну адресу та передав вітання від голови облдержадміністрації Олександра Горгана та народного депутата Ярослава Москаленка, побажавши невичерпного оптимізму, натхнення та підтримки у всіх добрих починаннях.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


детальніше...

Привітання Юрія Шостака з професійним святом Днем медичного працівника

Опубліковано: 15-6-2018

Шановні медичні працівники Таращанщини!

Споконвіку більше за всі скарби та будь-які надбання цінувалося здоров'я людини. А тому професія лікаря завжди була, є та залишиться однією з найнеобхідніших і найшановніших. Немає вищого і благороднішого покликання, аніж повертати людям здоров'я та життя, немає жертовнішої та гуманнішої професії, аніж професія медика.
Своєю невтомною працею ви повсякчас демонструєте приклади професіоналізму, витримки, самовідданості. Власною добротою, знаннями та досвідом ви повертаєте людей до повноцінного життя, лагідним словом даруєте надію на одужання.
Прийміть найщиріші побажання міцного здоров'я, благополуччя вам та вашим рідним. Нехай ваша праця збагачується новим досвідом та добрими справами, а кожен прожитий день сповнюється гордістю за обрану професію, шаною і повагою вдячних жителів нашого району.

 

З  повагою

виконуючий обов'язки голови Таращанської райдержадміністрації                                                       Юрій Шостак

 

 


детальніше...

В районі відзначили День медичного працівника

Опубліковано: 15-6-2018

Щорічно третьої червневої неділі, ми вшановуємо людей важливої і відповідальної професії – медичних працівників, яким ми від народження і до останнього подиху довіряємо найдорожче: своє здоров’я і життя.

Попри труднощі та особисті негаразди медики рятують людські життя, лікують, проводять профілактичну роботу, залишаються вірними своєму професійному обов’язку. Ці люди гідні нашої вдячності за самовіддану працю та врятовані життя.

Яскраве дійство до Дня медичного працівника відбулося 15 червня в Таращанському районному Будинку культури, на яке завітали  керівництво району та міста,  керівники організацій та установ району, керівники промислових та сільськогосподарських підприємств, медичні працівники району, мешканці міста та району, поважні гості.

Зі святковими побажаннями та із словами вдячності за всіх врятованих, за тисячі подарованих життів, за радість одужання дякували людям в білих халатах керівник апарату райдержадміністрації Ірина Андрусенко та голова районної ради Людмила Урожай, які за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у розвиток охорони здоров’я населення Таращанського району, відданість справі та з нагоди Дня медичного працівника нагородили Почесною грамотою Таращанської районної державної адміністрації та Таращанської районної ради: Грицун Л.Г - лікаря - акушер – гінеколога Комунального закладу Таращанської районної ради Таращанська центральна районна лікарня», Коваленко І.І. - лікаря - терапевта, голову профспілкової організації Комунального закладу Таращанської районної ради «Таращанська центральна районна лікарня», Притулу М.М. - лікаря загальної практики сімейної  медицини амбулаторії ЗПСМ м. Тараща, Пустовіт Н.І. – медичну сестру загальної практики сімейної   медицини  Лучанської амбулаторії ЗПСМ, Семенюка Ю.П. -  лікаря- ортопеда – травматолога Комунального закладу  Таращанської районної ради «Таращанська центральна районна лікарня», Степченко  Г. В. -  медичну сестру загальної практики сімейної  медицини амбулаторії ЗПСМ м. Тараща.

Привітали із професійним святом своїх підопічних і головний лікар КЗ ТРР „Таращанська центральна районна лікарня” Вадим Назарина та головний лікар  КЗ ТРР «Таращанський центр первинної медико-санітарної допомоги» Петро Антонець, вручивши їм грамоти, подяки та квіти.

Слово мали і депутат Київської обласної ради, директор СП "Дубівське" і СП "Петрівське" Микола Фурдичка та помічник народного депутата України В.І.Гудзенка - Людмила Веряскіна, які привітали медичних працівників Таращанщини з їхнім професійним святом та нагородили кращих подяками, квітами та грошовими винагородами.

Дарунком для всіх, хто завітав на свято стали теплі і щирі слова подяки за сумлінну працю, гучні дружні оплески залу,  хореографічні  та пісенні вітання у виконанні вихованців центру творчості дітей та юнацтва „Веселка”, відомого творчого гурту «Колоритми», подружжя Тарасенків та ряду інших талановитих виконавців.


детальніше...

Із 95-річним ювілеєм вітали жительку міста Тараща

Опубліковано: 13-6-2018

13 червня у м.Тараща своє славне 95-річчя відсвяткувала чуйна мати, ласкава бабуся, добра прабабуся Марія Петрівна Бондаренко. Вона - ровесниця Таращанського району.

Привітати іменинницю завітали виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Юрій Шостак та директор Таращанського районного територіального центру соціального обслуговування Зінаїда Шульга.

Гості привітали Марію Петрівну з ювілеєм та побажали їй міцного здоров’я, сімейного затишку, Божого благословення, життєвого оптимізму, бадьорості духу, любові та підтримки від родини, мирного неба над головою та ще довгих років життя. 

У день свого народження в теплому колі рідних іменинниця розповідала про свій життєвий шлях. Марія Петрівна народилася у далекому 1923 році, працювала вчителькою фізичної культури у с. Ківшовата Таращанського району. Чимало подій довелось пережити в своєму житті цій мужній жінці. Адже саме на долю її покоління випали роки голодомору, Другої світової війни, повоєнного лихоліття.

На жаль, з роками не міцнішає здоров’я, та у всьому ювілярці допомагають діти та онуки, працівники районного територіального центру соціального обслуговування.

Марія Петрівна дякувала за привітання. Було приємно споглядати щасливі очі ювілярки.


детальніше...

Міні-ярмарок вакансій за участю безробітних осіб

Опубліковано: 12-6-2018

У черговий раз 12 червня на території Таращанського районного центру зайнятості на замовлення ПрАТ «Білоцерківський консервний завод» відбувся міні-ярмарок вакансій за участю безробітних осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості з пошуку роботи, а також особи із числа зайнятого населення та особи, які не перебувають на обліку в службі зайнятості, але бажають знайти роботу та представників роботодавця.

Заступник голови правління – інженер з охорони раці та загальних питань Валерій Урсол продовжив ознайомлення присутніх із специфікою  діяльності підприємства, умовами праці та рівнем оплати праці, соціальними гарантіями, якими забезпечуються працівники. Водночас інспектор з кадрової роботи Лариса Гаценко в приміщенні центру зайнятості провела реєстрацію бажаючих працювати на консервному заводі. Захід відвідали близько п’ятидесяти осіб. За результатами зустрічі більше тридцяти осіб виявили бажання більш детальніше ознайомитися та працювати на даному підприємстві.


детальніше...