Новини Таращанщини

Таращанський відділ Кагарлицької місцевої прокуратури повідомляє:

Опубліковано: 27-3-2017

У вересні 2016 року, двоє чоловіків, раніше судимі за крадіжки, домовилися пограбувати будинок невідомого їм громадянина, 59-річного жителя Таращанського району.

Реалізуючи обговорений злочинний задум, зловмисники, вирушили до домоволодіння потерпілого та за попередньою змовою через незачинену хвірточку пройшли на територію подвір’я останнього, та через незамкнені двері проникли до веранди вказаного будинку.

Однак, після того як зловмисники проникли до веранди вказаного будинку вони були помічені власником та між ними розпочалася бійка, в ході якої один із зловмисників з активною демонстрацією предмета, зовні схожого на пістолет направляючи в сторону власника будинку та вимагаючи грошові кошти в сумі 50000 гривень. Власник будинку сприйнявши ці погрози як конкретні і реальні, з метою захисту власного життя, здоров’я та майна руками вибив з рук вказаний предмет, зовні схожий на пістолет та вступив з вказаними особами  в боротьбу.

За наслідками боротьби, господарем будинку затримано на місці одного зловмисника, який був затриманий працівниками поліції та на даний час останнього засуджено вироком суду, а другий зник з місця вчинення злочину та перебував у розшуку. На сьогоднішній день другого зловмисника також затримано працівниками поліції.

Завдяки принциповій позиції Таращанського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.Дії зловмисника кваліфіковано за ч. 3 ст. 187 (розбій, поєднаний з проникненням у житло) КК України.Підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років.

На даний час досудове розслідування триває, проводяться активні слідчі дії.

 

 

 


детальніше...

Вітання з нагоди Дня служби безпеки України

Опубліковано: 25-3-2017

Шановні працівники та ветерани Служби Безпеки України! 


З нагоди професійного свята висловлюю Вам вдячність за сумлінне й самовіддане виконання Вашого конституційного обов’язку, значний внесок у зміцнення національної безпеки, захист політичних, економічних і військових інтересів держави. 

Впевнений, що працівники Служби безпеки України завжди залишатимуться зразком гідності й відданості своєму народові й надалі з честю виконуватимуть покладені на них обов’язки з дотриманням принципів законності та справедливості, забезпечуючи територіальну цілісність і суверенітет України. 
Від щирого серця бажаю Вам і Вашим родинам добра і щастя, злагоди і міцного здоров’я, добробуту, невичерпної енергії, сил, наснаги і здобутків у нелегкій повсякденній службі.

 

 

 

 

З повагою,

в.о. голови Таращанської райдержадміністрації                                                    Юрій Шостак

 


детальніше...

Відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини

Опубліковано: 23-3-2017

23 березня виконуючий обов’язки голови Таращанської районної державної адміністрації Юрій Шостак  провів засідання комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації.

На порядок денний були винесені питання:

- надання дозволу на придбання квартири на ім’я малолітньої дитини;

- про створення прийомної сім’ї та доцільність влаштування до неї дитини, позбавленої батьківського піклування;

- про доцільність позбавлення батьківських прав;

- про доцільність взяття під соціальний супровід сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах;

- про зняття з-під соціального супроводу сімей, які мінімізували складні життєві обставини.

Розглянуто питання про стан виконання батьківських обов’язків батьками із сім’ї, яка опинилися у складних життєвих обставинах.

Крім того, на комісії розглянуто питання про перегляд індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинились в складних життєвих обставинах.

По кожному з питань прийнято відповідні рішення, членами комісії проведено відповідну роз’яснювальну та профілактичну роботу з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах.

 

 

 


детальніше...

Відбулося засідання колегії райдержадміністрації

Опубліковано: 21-3-2017

Сьогодні, 21 березня  під керівництвом в.о. голови районної державної адміністрації Юрія Шостака та за участі голови районної ради Людмили Урожай,  голів міськсільквиконкомів, начальників відділів та управлінь районної державної адміністрації, керівників установ та організацій району відбулося засідання колегії райдержадміністрації.

В ході засідання в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Таращанському районі Сергій Котенко доповів про виконання заходів щодо ліквідації та недопущення захворювання на АЧС на території Косяківської сільської ради. В своєму виступі він характеризував пророблену роботу з часу накладання карантину та наголосив про закінчення дії карантинних обмежень в с. Косяківка  Таращанського  району Київської області.

Заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Павло Злочевський інформував про підготовку та проведення весняно-польових робіт. Зокрема, акцентував увагу на питаннях підвищення якості сільськогосподарських культур, призначених для посіву, забезпечення мінеральними добривами, засобами захисту рослин, підготовки сільськогосподарської техніки та забезпечення пальним, покращення стану родючості ґрунтів. Як зазначив Павло Вікторович, загалом, АПК району готовий до проведення весняно-польових робіт на належному рівні.

Не менш важливим на засіданні колегії було питання забезпечення благоустрою населених пунктів Таращанського району. Начальник відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово-комунального господарства адміністрації Олена Білостоцька доповіла про забезпечення благоустрою населених пунктів Таращанського району. В своєму виступі вона інформувала, що двомісячник благоустрою територій населених пунктів району розпочався він з 13 березня і триватиме до 13 травня поточного року.  В ході проведення двомісячника передбачається виконання комплексу робіт щодо будівництва та ремонту доріг, тротуарів, шляхових смуг, павільйонів на зупинках пасажирського автотранспорту, приведення в належний стан прибудинкових територій, парків, скверів, організації робіт із вилучення частини дерев, вражених омелою, або їх кронування, вирубування зарослів самосіву зелених насаджень, висота яких перевищує норму, ліквідація стихійних сміттєзвалищ тощо.  Під час проведення  двомісячника 29 квітня 2017 року заплановано провести акції «Посади своє дерево» та «Зробимо Україну чистою». Для координації та активізації робіт з благоустрою територій розпорядженням  затверджений районний штаб з питань організації проведення районі двомісячника благоустрою населених пунктів, територію району розбито на 8 секторів, за секторами закріплені відповідальні особи.

Про стан організації харчування дітей у начальних закладах Таращанського району присутніх ознайомила начальник відділу освіти і науки адміністрації Тетяна Якубовська, яка зазначила , що у  загальноосвітніх навчальних закладах району у 2016/2017 навчальному році харчуванням  охоплено 2183 учні. Станом на 17.03.2017 року за рахунок фінансування із районного бюджету харчується 1235 дітей, з них : учнів 1-4 класів – 1032;  дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування – 19; дітей учасників АТО – 33; дітей із малозабезпечених сімей – 151. Вартість  харчування  учнів  1-4  класів та  дітей  пільгових  категорій  становить  11.0 грн., учнів  5-11  класів, які  харчуються  за  кошти  батьків  та  спонсорські  кошти  становить – 12,00 грн. Середня вартість харчування дітей  у ДНЗ  складає, з урахуванням батьківської плати 15,90 грн. : по місту – 18.15 грн., по  селу 13.70 грн. Продовольча сировина та продукти харчування надходять у навчальні заклади  разом із супровідними документами, які свідчать про їхню  якість (сертифікати відповідності, накладні). Відділом освіти і науки в період з 13 по 17 березня було здійснено перевірку організації стану харчування в ЗНЗ та ДНЗ району. Перевіркою було охоплено 13 загальноосвітніх та 7 дошкільних закладів району.

Крім того, т. в.о. військового комісара Таращанського районного військового комісаріату Валерій Чечета доповів про роботу військкомату щодо організації в районі весняної призовної кампанії, а також про виконання завдань з відбору кандидатів для проходження військової служби за контрактом. Наголосив на необхідності організації інформаційно-роз’яснювальної  та агітаційної роботи серед населення  району. 

За результатами засідання колегії райдержадміністрації було прийнято відповідні рішення.


детальніше...

Навчаючись – творимо!

Опубліковано: 20-3-2017

17 березня в Таращанському районному ЦТДЮ «Веселка» продовжила свою роботу районна школа учнівського активу «Лідер». Секція  лідерів  учнівського самоврядування  знову зібрала ініціативних, ерудованих, комунікабельних, впевнених у собі, трудолюбивих.  Члени районної учнівської ради, голови та заступники голів учнівських обʼєднань прибули з 15 навчальних закладів району. Питання «Використання проектних технологій  в роботі учнівського самоврядування»  стало темою заняття. 

Розпочалось зібрання з тренінгу «Проектні технології», який проводили з учасниками методист Таращанського ЦТДЮ «Веселка» Людмила Керпатенко та координатор учнівських обʼєднань Тетяна Чава.  Діти побажали всім успіхів у наступній роботі. Спільними зусиллями були визначені актуальність проектних технологій, їх завдання, складові частини проектів.

А в другій частині заняття для слухачів школи було поставлено завдання – розробити проект, в якому б взяли участь всі учнівські обʼєднання району. Спільно лідери визначили, що ним може стати проект,  приурочений до Всесвітнього Дня вишиванки – 18 травня 2017 року.  Були прописані мета, завдання, актуальність, партнери проекту тощо. Та найзахопливішим  стало визначення складових практичної частини проекту. Ідеї сипались як з мішка: цікаві, оригінальні, навіть фантастичні!  Результатом цієї спільної мозкової діяльності став розроблений районний учнівський проект «Я по світу іду в вишиванці», що буде відбуватися в Таращанському районі з 1 по 30 травня 2017 року.


детальніше...

18 березня - День працівника податкової та митної справи України

Опубліковано: 17-3-2017

Шановні працівники податкової справи Таращанщини!

Прийміть щирі вітання з вашим професійним святом. Активно сприяючи наповненню державного та місцевого бюджету, ви будуєте добробут і наше майбутнє. Своєю помітною працею ви, податківці району, сприяєте зміцненню фінансової дисципліни, поступовому наведенню порядку в розрахунках і платежах.

Слова шани і подяки хочеться адресувати податківцям, які демонструють високу професійність, знання справи, громадську мужність і відповідальність, які своєю повсякденною працею сприяють розв’язанню невідкладних завдань соціально – економічного розвитку району і держави в цілому.

Натхнення вам у роботі та примноження внеску у зміцнення позитивних тенденцій вітчизняної економіки і завжди бути на рівні тих складних завдань, які покладаються на вас, і тим високим вимогам, які визначені для податкової служби законами нашої держави.

Бажаю всім працівникам податкової служби Таращанщини здоров'я, професіонального відношення до справи, розуміння потреб та можливостей платників податків. Нехай інтереси держави та її громадян будуть співпадати у питанні належної сплати податків.

Зі святом Вас!

 

 

З повагою,

в.о. голови Таращанської райдержадміністрації                                                    Юрій Шостак


детальніше...

Привітання з Днем працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення!

Опубліковано: 17-3-2017

Шановні  працівники  житлово-комунального господарства
та побутового обслуговування району!

Від щирого серця вітаю вас з професійним святом. Ваша робота – одна з найважливіших складових господарського комплексу району. Адже це – тепло і затишок в оселях, охайність і чистота вулиць, доступні та доброякісні побутові послуги. Існування цих та інших простих благ – невід’ємна частина добробуту людей, а відтак і запорука їх хорошого настрою та гарного самопочуття. Переконаний у тому, що ваша відповідальність та сумлінне ставлення до щоденних обов'язків, вияв доброзичливості до людей – споживачів послуг, сприятимуть створенню комфортних умов життя для жителів Таращанщини. 
Напередодні вашого професійного
свята бажаю вам, досягнення нових професійних висот. Нехай Вашими постійними супутниками будуть міцне здоров’я, добрий настрій, достаток і тепло родинних осель. Дякую вам за самовіддану, відповідальну та почесну працю на благо людей.  

 

 

З повагою,

в.о. голови Таращанської райдержадміністрації                                                    Юрій Шостак

 


детальніше...

Відбулося засідання координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї Таращанської райдержадміністрації

Опубліковано: 17-3-2017

16 березня, в залі засідань Таращанської  райдержадміністрації, під керівництвом в.о. голови Таращанської райдержадміністрації Юрія Шостака, в присутності керівника апарату райдержадміністрації Ірини Андрусенко, начальника служби у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації Лариси Смовж, за участю керівників організацій, установ району та структурних підрозділів райдержадміністрації відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї.
На розгляд членів ради та запрошених були винесені наступні питання:

- про стан вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень дітьми Таращанського району у 2016 році та про організацію роботи щодо попередження суїцидів та нещасних випадків серед дітей району, доповіли інспектор ювенальної превенції сектору превентивної діяльності Таращанського відділення поліції Миронівського відділу  НПУ в Київській області Юлія Лимар та начальник відділу освіти і науки райдержадміністрації Тетяна Якубовська.

- про результати перевірки цільового використання коштів адресної матеріальної допомоги, яка надавалася службою у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністрації сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, присутніх повідомила директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Валентина Паламаренко.

- про стан роботи щодо організації попередження насильства в сім’ї та удосконалення роботи з проходження корекційних програм особами, які вчиняють насильство в сім'ї, інформували присутніх начальник служби у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації Лариса Смовж, заступник начальника сектору превенції Таращанського відділення Миронівського відділу  НПУ в Київській області Руслан Шимченко, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Валентина Паламаренко.

За підсумками Координаційної ради прийнято відповідні рішення.


детальніше...

Нарада-семінар за участю опікунів/піклувальників

Опубліковано: 17-3-2017

У четвер, 16 березня в приміщенні Таращанської райдержадміністрації проведено семінар-нараду з питань соціально – правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів/піклувальників. Провела  нараду керівник апарату райдержадміністрації Ірина Андрусенко та  начальник служби у справах дітей та сім`ї райдержадміністрації Лариса Смовж. До участі в заході було запрошено інспектора ювенальної превенції сектору превентивної діяльності Таращанського відділення Миронівського відділу НПУ в Київській області Юлію Лимар.

В ході проведення наради було розглянуто питання про:

- забезпечення діяльності опікунів/піклувальників, щодо соціально-правового захисту підопічних;

- підсумки оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в 2016 році;

- попередження суїцидів серед дітей. 

За словами начальника служби у справах дітей та сім`ї райдержадміністрації Лариси Смовж в Таращанському районі проживає 41 дитина-сирота і дитина, позбавлена батьківського піклування, з яких: 31 - виховується в сім’ях опікунів/піклувальників; 2 - виховуються в прийомній сім’ї; 3 - виховується в дитячому будинку сімейного типу; 3 - виховуються в державних дитячих закладах; 2- тимчасово влаштовані в сім’ї родичів. Найпоширенішою формою сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Таращанському районі залишається опіка та піклування. Крім того, в Таращанському районі проживають 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку в службах у справах дітей Київської, Донецької, Житомирської областей. Протягом І кварталу року в Таращанському районі двоє дітей було усиновлено громадянами України. За 2016 рік припинено піклування над 8 дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, з яких: 6 - у зв’язку з досягненням повноліття; 2 - у зв’язку з смертю піклувальника.

Аналізуючи підсумки оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в 2016 році начальник служби у справах дітей райдержадміністраці зокрема зазначила, що всього послугами оздоровлення та відпочинку протягом 2016 року забезпечено 59% (1848 дітей) дітей пільгових категорій, з них 38 дітей-сиріт і ПБП  (100%). Та наголосила, що оздоровлення 2017 року вже  розпочалося.

За даними інспектора ювенальної превенції сектору превентивної діяльності Таращанського відділення Миронівського відділу НПУ в Київській області Юлії Лимар, на даний час у соціальних мережах з’явилися групи, в яких «кваліфіковані психологи» доводять дітей до самогубства.  Серед підлітків стала популярною гра : «Біжи або помри!». Суть цієї гри – перебігти дорогу якомога ближче перед рухомим транспортом. Через це водіям потрібно бути вкрай уважним, коли бачать дітей біля дороги, потрібно врахувати той факт, що вони можуть кинутися прямо під колеса. Вже багато місяців поспіль у Мережі Інтернет  обговорюють підліткову гру “Синій кит”, або ж “Тихий дім”, “Море китів”, “Розбуди мене о 4:20″. У смертельної гри багато назв, але результат завжди однаковий – закінчене життя і зламані горем батьки, які не розуміють, що ж змусило дитину звести рахунки з життям. Грою це назвати важко. Діти, пригнічені своїми проблемами, шукають розради у соцмережах. Найголовніша рекомендація батькам - приділяти дітям більше уваги, щоб вони не витрачали час на соцмережі, де знаходять подібні групи та у разі  виявленя таких груп самостійно, негайно повідомити на спецлінію поліції «102». На даний час у Таращанському районі  таких випадків суїцидів серед дітей не зафіксовано.

Нарада пройшла в режимі круглого столу, де кожен бажаючий мав змогу висловити наболіле, та отримати відповіді на свої питання.


детальніше...