Засідання Президії Київської обласної ради профспілок

Опубліковано: 20-6-2018

20 червня в приміщенні Таращанської райдержадміністрації відбулося засідання Президії Київської обласної ради профспілок за участі виконуючого обов’язки голови райдержадміністрації Юрія Шостака та голови районної ради Людмили Урожай.

Участь у засіданні взяли: голова обласної ради профспілок Валентин Кононенко, заступник голови облпрофради Лідія Харченко,  голова обласної організації профспілки працівників Фонду України у Київській області Леонід Білоус, начальник головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Василь Фатхутдінов, завідуюча оргвідділом обласної організації профспілки працівників споживчої кооперації Галина Горбик, голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства Лариса Дегтяр, голова обласної організації профспілки працівників харчової та переробної промисловості Галина Карнатова, голова обласної організації профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості Віктор Кисіль, голова обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства Юрій Осіпов ,  голова обласної організації профспілки працівників лісових галузей Олександра Пастухова, голова обласної організації профспілки АПК Василь Хвостіков, голова обласної організації профспілки працівників культури  Тетяна Яковенко, голова обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення Володимир Лебедєв, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Олексій Початовський, голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Анатолій Цикалюк, голова обласної організації профспілки працівників державних установ Григорій Іваницький, а також представники Таращанської районної координаційної ради та Таращанської районної організації профспілки працівників освіти і науки України.

Розпочав засідання виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Юрій Шостак, який в своєму виступі дав коротку характеристику району та наголосив на плідній співпраці райдержадміністрації з профспілками відповідно до  Розпорядження №21 голови Київської обласної державної адміністрації Олександра Горгана від 24 січня 2018 року "Про посилення взаємодії профспілок з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, організаціями роботодавців в області".

На порядку денному були розглянуті та обговорені питання:

 1. Про роботу Таращанської районної організації профспілки працівників освіти і науки України по збереженню профспілкового членства, фінансовому та організаційному зміцненню.
 2. Про впровадження соціальної картки члена профспілки.
 3. Про погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України у Київській області.
 4. Про нагородження Чемерського О.Ю. почесним знаком ФПУ «За розвиток соціального партнерства».
 5. Про нагородження Почесною грамотою Київської облпрофради Скрипник О.М.
 6. Про нагородження Почесною грамотою Київської облпрофради Кухарської М.В., Рево О.В., Беребенець К.І., Солодкої Н.М.
 7. Різне.

У своїй доповіді, по першому питанню порядку денного, голова Таращанської районної організації профспілки працівників освіти і науки України Микола Рибалко зазначив, що Таращанська районна організація профспілки працівників освіти і науки України об’єднує 30 первинних профспілкових організацій, в яких налічується 1110 членів профспілки. 8 жовтня 2017 року підписана районна Угода між відділом освіти і науки Таращанської райдержадміністрації і районною організацією профспілки на 2017 – 2020 роки. Угода складається із 10 розділів і 12 додатків. В листопаді – грудні 2017 року підписано 29 колективних договорів між адміністраціями закладів освіти та профспілковими комітетами. Результатами  соціально-економічного захисту в 2017 році є:

 • Вчасна виплата заробітної плати і її складових;
 • Виплата оздоровчих коштів усім категоріям працівників – 2895 тис. грн.;
 • Виплата надбавки педагогічним працівникам за престижність педагогічної праці – 5079 тис. грн.;
 • Виплата винагороди за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків – 547 тис. грн.

Робота організації профспілки проводиться у відповідності до планів роботи. В 2017 році було проведено 3 засідання ради профспілки і 12 засідань президії ради. Головні питання: прийняття районної Угоди, колдоговорів, виконання трудового законодавства, ЗУ «Про відпустки» та інші. В 2018 році проведено вже 3 засідання ради профспілки (одне позачергове) та 7 засідань президії ради профспілки ( чотири позачергових). За кошти профспілки проведена атестація робочих місць за умовами праці кухарів і кухонних працівників ДНЗ (12 % доплата за шкідливі умови праці, 4 додаткові дні до відпустки), навчання керівників закладів освіти з охорони праці і пожежної безпеки.

Доповнила виступ голови Таращанської районної організації профспілки працівників освіти і науки України,  заступник голови облпрофради Лідія Харченко. Вона повідомила, що згідно плану роботи облпрофради, 30 травня 2018 року комісія у складі заступника голови обласної ради профспілок , зав.відділом з гуманітарних питань, голови Київської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України з виїздом на місце вивчала питання щодо роботи Таращанської районної організації профспілки працівників освіти і науки України по збереженню профспілкового членства , фінансовому та організаційному зміцненню. За її словами, в профспілковій організації є всі необхідні документи, пов’язані з легалізацією районної організації Профспілки. Таращанська районна організація профспілки працівників освіти і науки України основним завданням своєї діяльності вбачає посилення впливу профспілки на покращення рівня життя працівників, захист їх соціально-економічних прав і гарантій. З метою мотивації профспілкового членства районною організацією профспілки здійснюється комплекс заходів, форм і методів роботи. Важливою умовою ефективної діяльності районної профспілкової організації є чітке та цілеспрямоване планування роботи. В районній організації Профспілки належним чином організовано документообіг, є в наявності та правильно ведуться книги вхідної та вихідної документації, номенклатура справ. Бухгалтерський облік в районній організації Профспілки ведеться через комп’ютерну програму «Профбаланс». Районною організацією Профспілки здійснюється систематичний контроль за реалізацією зобов’язань з оплати праці. Заробітна плата педагогічним працівникам виплачується своєчасно, заборгованості з її виплати немає. Районна організація профспілки здійснює роботу по контролю за дотриманням законодавства про працю. Районна організація Профспілки належну увагу приділяє налагодженню соціального діалогу, як одного з головних чинників забезпечення соціальної стабільності галузі освіти.

Виступаючи перед присутніми по питанню погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України у Київській області, начальник головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Василь Фатхутдінов зазначив, що Таращанське відділення обслуговування громадян Білоцерківського об’єднаного управління ПФУ у Київській області працює у чіткому режимі.  Все відповідає вимогам, які на даний час поставлені (зроблені відповідні ремонти, створені всі умови для прийому громадян та інше). Скарг до головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на Таращанське відділення обслуговування громадян Білоцерківського об’єднаного управління ПФУ у Київській області  не надходило. Всі працівники Пенсійного фонду України у Київській області  є членами профспілки.  На даний час на обліку головного управління Пенсійного фонду України у Київській області перебуває майже 560  тисяч пенсіонерів. За 2018 рік виплачено більше ніж 6 мільярдів грн. Середній розмір пенсій збільшився приблизно на 670 грн., станом на сьогодні середньомісячний розмір пенсії становить 2590 грн. Проведено вчасно реформу щодо перерахунку пенсій військовослужбовцям. Зроблено надбавки особам,  які мають звання «Почесний донор України», « Почесний донор СРСР».  

Крім того, членами президії Київської обласної ради профспілок  погоджено нагородження почесним знаком ФПУ «За розвиток соціального партнерства» Чемерського О.Ю., Почесною грамотою Київської облпрофради Скрипник О.М., Почесною грамотою Київської облпрофради Кухарської М.В., Рево О.В., Беребенець К.І., Солодкої Н.М.

За результатами обговорень вищезазначених питань порядку денного та пропозицій членів Ради, були прийняті відповідні постанови.

/>