«Запобігання і протидія насильству у сім'ї»

Опубліковано: 12-6-2019

Насильство у сім'ї – одна з найбільш поширених і загальновідомих соціальних проблем, з якою прямо чи опосередковано стикається більшість населення. У сучасному суспільстві простежуються тенденції до поширення насильницьких дій у сім'ї, на міжособистісному рівні, у стосунках батьків і дітей, чоловіка і жінки. Статистика свідчить, що переважна більшість потерпілих-це жінки і неповнолітні діти.

Проблема викорінення насильства у сім'ї, суть якої у порушенні прав людини і прав члена родини у сім'ї є актуальною не тільки на загальнодержавному, а й на місцевому рівні для забезпечення умов, в яких більшість потерпілих від насильства мали б доступ до якісних послуг, сприяючи поширенню ідеї нульової терпимості до насильства в суспільстві.

Останніми роками в Україні прийнято ряд законодавчих актів, спрямованих на попередження насильства у сім'ї та над дітьми, гендерного насильства, в яких визначено, що основою діяльності має стати міжвідомча взаємодія, тобто спільна діяльність різних фахівців - держслужбовців, соціальних працівників, освітян, правоохоронців, медиків.

На виконання листа Міністерства соціальної політики України від 28.05.2019 року № 10323/0/2-19/47, та реалізацію державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, керуючись Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та  постановою Кабінету Міністрів України №658 від 22.08.2018 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» 12 червня у Таращанському районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді був проведений круглий стіл « Не мовчи – і тобі допоможуть». Захід відбувся за участю представників суб'єктів із соціальної роботи, які причетні до такої суспільної проблеми, як домашнє насильство: начальника служби у справах дітей та сім'ї Смовж Лариси Василівни, виконуючої обов'язки директора центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шкарівської Людмили Миколаївни, начальника відділу освіти і науки Якубовської Тетяни Василівни, інспектора ювенальної превенції Мельниченка Ярослава Руслановича.

Учасники круглого столу активно обговорили чинне законодавство щодо протидії домашньому насильству, особлива увага зверталася на повноваження суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Кожен висловив своє бачення щодо ефективної взаємодії, складено алгоритм співпраці з метою ефективного реагування та мінімізації ризиків фактів здійснення насильства у сім'ї. Також розглянули питання про запобіганню насильству у сім'ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, які є групою ризику насильства та потребують додаткових послуг та підтримки.