Вишиванка - символ української душі та наш оберіг

Опубліковано: 17-5-2019

«Вишиванка – символ Батьківщини,
    Дзеркало народної душі,
    В колисанці купані хвилини,
    Світло і тривоги у вірші.
    Вишиванка – дитинча кирпате,
    Що квітки звиває в перепліт,
    Материнські ласки, усміх тата,
    Прадідів пророчий заповіт»

Саме такі слова були душею і серцем відкритого мистецько – патріотичного проекту  «Я по світу іду в вишиванці», що був організований за ініціативи ради Таращанського районного учнівського товариства «Співдружність». Цей проект у навчальних закладах Таращанського району продовжується уже третій рік поспіль. В рамках проекту у школах району проходять виставки дитячих малюнків присвячених вишиванці, фотовернісажі «Моя родина у вишиванці», зустрічі з місцевими майстрами народної вишивки, презентації вишиванок сімейних реліквій, квести, флешмоби та фестивалі до Дня вишиванки.

16 травня на площі Слави відбулось заключне свято проекту. А розпочалось воно урочистою  ходою делегації учнівських та педагогічних колективів вбраних у національний одяг , які пройшлися від Таращанського НВК "Гімназія "Ерудит"-ЗОШ І ст." до центральної площі міста.

У заході взяли участь в.о. голови Таращанської районної державної адміністрації  Юрій Шостак, голова районної ради Людмила Урожай, заступник голови районної ради Олег Степаненко, міський голова Валерій Велієв, заступник міського голови Вадим Левицький, начальник відділу освіти і науки Таращанської  райдержадміністрації Тетяна Якубовська,  майстрині-вишивальниці Таращанського району, трудові колективи підприємств, установ та організацій, численні жителі міста, учнівські об’єднання та голови райдержадміністрацій Київської області, а саме: Миронівського, Ставищенського, Богуславського, Рокитнянського районів. Поважними гостями свята стали заступник голови Київської обласної державної адміністрації В’ячеслав Кучер, депутат Київської обласної ради Анатолій Даниленко, директор департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Віра Рогова, в.о. директора Центру творчості дітей та юнацтва Київщини Тамара Нестерук та депутат Київської обласної ради Микола Фурдичко.

Першим зі словами вітань до присутніх звернувся заступник голови Київської обласної державної адміністрації В’ячеслав Кучер. Насамперед, у своєму виступі В’ячеслав Анатолійович від імені голови  Київської облдержадміністрації  Олександра Терещука і від себе особисто привітав всіх з  світлим та гарним Днем вишиванки.

«Люди вдягаючи вишиванку, підкреслють те, що ми є нація. Нація вільна, нація незалежна, нація, яка має право на гідне життя»,- наголосив посадовець.

Крім того заступник голови Київської обласної державної адміністрації зазначив, що 2019 рік в Київській області головою Київської облдержадміністрації оголошено Роком дитини. Висловив слова подяки всім вихователям, педагогам, батькам, працівникам культури та освіти за належне виховання молоді. Побажав всім міцного здоров’я, щастя, удачі та Божого благословення.

Щирі вітання у своєму виступі висловила  і директор департаменту  освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Віра Рогова. «Дякую всім за те, що ви зберігаєте і примножуєте наші українські традиції», - зазначила Віра Борисівна.

Слово мав і депутат Київської обласної ради Анатолій Даниленко: «Свято української вишиванки – це зміст душі і серця, це поклик і відповідальність за справи щодо розбудови нашої держави. Сьогоднішнє свято об’єднує нашу націю».

Під час заходу звучали українські пісні та демонстрували своє мистецтво талановиті танцюристи.