Відбулося засідання колегії райдержадміністрації

Опубліковано: 21-6-2018

21 червня під керівництвом виконуючого обов’язки  голови районної державної адміністрації Юрія Шостака відбулось засідання колегії райдержадміністрації за участю голови районної ради Людмили Урожай, голів місьсільвиконкомів, керівників окремих організацій та установ району, начальників відділів, управлінь райдержадміністрації.

Перед початком засідання Юрій Шостак  привітав та вручив напередодні Дня державного службовця грамоту Таращанської районної державної адміністрації начальнику відділу фінансово-господарської діяльності, головному бухгалтеру управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олені Глобенко за зайняте І перше місце І туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець у номінації «Кращий керівник» та головному спеціалісту бюджетного відділу управління фінансів райдержадміністрації  Наталії Циганок за зайняте І перше місце І туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець у номінації  «Кращий спеціаліст».

Згідно порядку денного колегії начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Холмогорова проінформувала про стан дотримання законодавства про працю, підвищення рівня оплати праці в Таращанському районі та стан сплати суб’єктами господарювання Таращанського району внесків до Пенсійного фонду України.

Людмила Валеріївна наголосила, що  заборгованість по виплаті заробітної плати за офіційно-статистичними  даними  станом на  01.06.2018 року відсутня. В відповідному періоді 2017 року заборгованість по заробітній платі також  була відсутня.  В червні 2018 року проведено 1 засідання комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення на якій  було розглянуто стан оплати праці та дотримання норм законодавства, щодо встановленого рівня мінімальної заробітної плати, легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Станом на 01.05.2018 року створено  41 нове  робоче місце,  що становить 34.2 % від річного завдання(120). За відповідний  період 2017  року було створено 40 нових робочих місць, що становило 33,3% від річного завдання (120) Недовиконання показника створення  робочих місць відбувається внаслідок закриття цілого ряду підприємств, які знаходяться на території району.

Доповнили її  виступ заступник начальника Білоцерківського ОУПФ України в Київській області Микола Соколовський та головний державний інспектор праці Головного управління Держпраці у Київській області Євгеній Іщенко.

За словами  заступника начальника Білоцерківського ОУПФ України в Київській області план власних надходжень управлінням за січень –травень 2018 року виконано на 99,1%. Заборгованість із платежів до Пенсійного фонду по Таращанському району становить 40 тис. грн. За даними реєстру застрахованих осіб загальна кількість найманих працівників району склала 6948 осіб на яких припадає 11597 пенсіонерів( на 100 працюючих 167 пенсіонерів). За звітними даними платників березня 2018 року у Таращанському районі :

  • у 67 страхувальників 148 осіб працювали неповний робочий час;
  • у 8 страхувальників використовували працю 37 осіб , які виконували роботи за цивільно – правовими договорами;
  • на 28 підприємствах району, керівники отримують заробітну плату менше мінімального розміру(3723 грн).

В свою чергу, головний державний інспектор праці Головного управління Держпраці у Київській області озвучив небезпеки незадекларованої праці та виплату заробітної плати «в конверті». Звернувся з проханням до сільських голів довести до відома  роботодавцям, які знаходяться на територіях сільських рад, інформацію про розміри штрафних санкцій, які застосовуються до підприємств за порушення трудового законодавства та нагадати про їх соціальну відповідальність перед працівниками підприємств.

Відповідно до 265 статті КЗпП України, юридичні та фізичні особи – підприємці нестимуть відповідальність у вигляді штрафу у разі:

- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.01.2018 – 111 690 грн.);

- порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (з 01.01.2018 – 11 169 грн.);

- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці) - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.01.2018 – 37 230 грн. );

- недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.01.2018 – 37 230 грн.);

- порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим – п’ятим частини другої статті 265 КЗпП України - у розмірі мінімальної заробітної плати (з 01.01.2018 – 3 723 грн.);

- за недопуск інспектора праці до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (з 01.01.2018 –  11 169 грн.);

- якщо роботодавець не допустить фахівців Держпраці до перевірки з питань фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, розмір штрафу в цьому випадку складе сто розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (з 01.01.2018 – 372300 грн.)

До відома: штрафи за порушення законодавства про працю накладаються начальниками територіальних органів Держпраці та їх заступниками, керівниками виконавчих органів міських рад міст обласного значення, сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та їх заступниками.

Наступним розглянули  питання  про підготовку господарського комплексу та об’єктів соціально-культурного призначення Таращанського району до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 року та підсумки за 2017-2018 рік. З даного питання інформувала Олена Білостоцька -  начальник відділу з питань цивільного захисту, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та житлово – комунального господарства райдержадміністрації.

«Керівники бюджетних, комунальних та інших підприємств, установ і організацій району провели організаційну роботу по визначенню фактичних обсягів робіт, розробили і затвердили власні плани та заходи з  підготовки об’єктів  до роботи в холодну пору року, закріпили відповідальних виконавців. Протягом всього підготовчого періоду всі зусилля будуть спрямовані на своєчасне виконання робіт з підготовки об’єктів до зими та сталого їх функціонування впродовж усього опалювального періоду,» - зазначила Олена Дмитрівна.

Доповнили обговорення питання начальник Таращанської філії ПАТ «Київоблгаз» Віктор Захарченко, директор КП ТРР "Таращатепломережа" Олександр Святина, начальник відділу освіти і науки райдержадміністрації Тетяна Якубовська, головний лікар КЗ ТРР «Таращанська центральна районна лікарня» Вадим Назарина, головний лікар КЗ ТРР «Таращанський центр первинної медико-санітарної допомоги» Петро Антонець та представники дорожніх служб.

Актуальним питанням в районі є призначення житлових субсидій населенню району. З означеного питання з доповіддю виступила  начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Холмогорова. Вона відзначила, що з 01 травня 2018 року діє оновлена програма житлових субсидій, яку впроваджено Постановою Кабінету Міністрів України № 329 від 27.04.2018 року, якою запроваджено ряд змін: від заяви та декларації, до розрахунку доходів та визначення права на її отримання. За законодавством України право на отримання державної субсидії мають сім’ї, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг перевищують розмір обов’язкового відсотка платежу. Якщо раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні. Переважній більшості громадян , які отримують субсидію і не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або у складі сімей не має працездатних осіб, що декларують нульові доходи субсидію буде перепризначено на літній період з травня 2018 року по вересень 2018 року в автоматичному режимі.  Необхідно з травня місяця 2018 року повторно подати заяву та декларацію: орендарям житла, внутрішньо переміщеним особам, тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих осіб, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати, а також тим сім’ям які станом на травень 2018 року мають понад двох місячну заборгованість за житлово-комунальні послуги на суму 340 грн. і більше. Є чимало сімей, в яких чоловік прописаний за однією адресою, а дружина і діти за іншою. Чоловік працює, дружина, скажімо в декретній відпустці або взагалі не працює. Так сім’ї раніше враховуючи те , що дружина зареєстрована з дітьми в помешканні одна, надавалася чимала субсидія, доходи чоловіка не враховувалися, але гроші він щомісяця приносив саме в цю сім’ю. Відтепер декларувати необхідно буде доходи всіх членів сім’ї (чоловіка, дружини, неповнолітніх дітей) навіть тих які зареєстровані за іншими адресами, при цьому соціальні норми житла  на таких осіб не розраховуються. Таким чином держава реагує на соціальну несправедливість та турбується про возз’єднання сімей. Адже, подружжя вважається сім’єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв’язку з навчанням, роботою лікуванням, необхідністю догляду за батьками та з інших причин не проживають спільно. На даний час в автоматичному режимі обраховано 3782 справи , з них 939 сім’ям розраховано субсидію на літній період. Урядом передбачено грошову виплату енергоощадним родинам. Відповідно до наданих списків ТОВ «Київоблгаз Збут» 3478 субсидіантів мають право на отримання компенсації невикористаної суми субсидії. На даний час надійшло 1391 заяв від громадян, що становить 40% від загальної кількості.

Насамкінець розглянули питання про відзначення в Таращанському районі Дня Конституції України, щодо якого інформував начальник відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації Роман Бабич.  З означеного питання з метою належного відзначення у Таращанському районі 22-ї річниці Конституції України   заплановано проведення таких заходів:

23.06.2018р.- Відкритий районний шаховий турнір з нагоди Дня Конституції України – Читальний зал Таращанської центральної районної бібліотеки;

22.06.2018р. – 30.06.2018р. - Спортивно-масові заходи з нагоди відзначення  22-ї річниці Конституції України;

27.06.2018р. - тематична поличка «Конституція України – книга про твої права і обов’язки»  - Лук’янівська  сільська бібліотека;

27.06. 2018р.-  правовий колаж «Знати, дотримуватись, зберігати»  - Крутогорбівська  сільська  бібліотека;

27.06. 2018р. - Правові читання «Конституція України – закон твого життя» - Лучанська  сільська бібліотека;

27.06.2018р. - перегляд літератури «Конституція – правова основа України» -  Абонемент Таращанської центральної районної бібліотеки

27.06.2018р.  година історії «Оберіг нашої державності» -  Абонемент Таращанської центральної районної бібліотеки ;

28.06.2018р. – на площі Незалежності біля Таращанського районного Будинку культури, відбудуться урочисті заходи  з нагоди 22-ї річниці Конституції України за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, молоді району.

Усі питання були ґрунтовно обговорені та виконуючим обов’зки голови райдержадміністрації надано відповідні доручення.