Відбулося засідання колегії райдержадміністрації

Опубліковано: 25-9-2019

25 вересня виконуючий обов’язки голови Таращанської районної державної адміністрації Юрій Шостак провів чергове засідання колегії райдержадміністрації. У роботі колегії взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, відповідальні працівники апарату райдержадміністрації, керівники окремих організацій та установ району, голови міськсільвиконкомів.

На розгляд колегії виносилася низка актуальних питань, серед яких: 

- Про стан готовності господарського комплексу та об’єктів соціально-культурного призначення Таращанського району до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 року проінформували начальник відділу освіти і науки  адміністрації Тетяна Якубовська,  головний спеціаліст відділу культури, молоді та спорту адміністрації Ірина Удовенко, начальник Таращанського відділу ПАТ «Київоблгаз» Віктор Захарченко, головний інженер Таращанського РП ПрАТ «Київобленерго» Сергій Мащенко , директор КНП ТРР «Таращанський ЦПМСД» Петро Антонець ,  заступник директора з економічних питань  КНП ТРР «Таращанська ЦРЛ» Олександр Рубіженко,  заступник міського голови м.Тараща Вадим Левицький, начальник філії «Таращанська ДЕД» Олександр Степанець , начальник дільниці № 7 ТОВ «Спецкомпдектпостач» Петро Кушнірук, головний інженер ТОВ «Дорбуд Сервіс» Анатолій Попович. За результатами  обговорення  даного питання у широкому діалозі, можна сказати, що на сьогодні район в основному готовий до зимового періоду і опалювального сезону.  На даний час  продовжується  робота дорожніми підприємствами, які забезпечують обслуговування доріг місцевого та державного значення, по заготівлі піщано-сольової суміші та підготовці спеціалізованої техніки до функціонування в ускладнених умовах зимового періоду.

- Про ситуації з пожежами в Таращанському районі та шляхи подолання їх наслідків, проблемні питання, що виникають під час їх гасіння проінформував начальник Таращанського РС ГУ ДСНС у Київській області Микола  Маслюк . Він зазначив, що з початку року в Таращанському районі виникло 89 пожеж та здійснено 14-ть аварійно рятувальних виїздів. Проведеним аналізом пожеж встановлено, що більшість пожеж виникло на відкритій території (природних екосистемах)-42, в приватному секторі виникло 47 пожеж. Основними причинами даних пожеж було необережне поводження з вогнем. Великою проблемою з ліквідування пожеж в Таращанському районі є те, що в сільських населених пунктах відсутня техніка  яка б не дала розповсюдженню вогню на початковій стадії. В більшості селах відсутня техніка для підвозу води до місця пожежі, що могло суттєво допомогти для ліквідації пожежі в найкоротший термін. Також одним з факторів, які збільшують час гасіння пожеж, це – відсутність протипожежного водопостачання, місць для забору води на природніх водоймах, відсутність (не справність) водонапірних веж. Особливо гостро питання протипожежного водопостачання виникає з настанням холодів (зимою) так як з водонапірних веж зливаю воду, природні водойми (ставки) не заповнені водою, проїзди до них відсутні. З метою запобігання росту пожеж та надзвичайних ситуацій Таращанським РС ГУ ДСНС України у Київській області протягом 2019 року проведено відпрацюваня населених пунктів району та проведено інформаційно-роз’янювальну роботу серед населення, проведено обхід  житлових помешкань громадян; проведено семінар - нараду на протипожежну тематику з метою забезпечення об’єктів суб’єктами господарювання належного протипожежного та техногенного стану; проведено рейди в природніх екосистемах району.

- Про стан призначення та виплати субсидій в Таращанському районі, зміни в законодавстві проінформувала начальник управління соціального захисту адміністрації Людмила Холмогорова. Вона  зазначила,що що урядом удосконалено механізм надання житлових субсидій населенню у грошовій формі, який було запроваджено у березні поточного року монетизацію субсидії - так звані «живі гроші» для розрахунків за комунальні послуги, які виплачуються безпосередньо отримувачам субсидії. На урядовому засіданні 14.08.2019 року прийнято постанову № 807, якою  оновлено Положення про порядок призначення житлових субсидій, яке визначає  механізм використання коштів передбачених у державному бюджеті. В серпні 2019 року рішенням уряду було розширено перелік банків, уповноважених на здійснення соціальних виплат. Уже з жовтня цього року готівкові субсидії пенсіонерам будуть виплачувати місцеві органи соціального захисту. Для цього Пенсійний фонд надасть виплатні реквізити, на які пенсіонерам нараховується пенсія. Тим, хто ще не отримує пенсію, кошти будуть надходити на відкриті раніше рахунки в Ощадбанку. Щоб отримувати кошти в іншому банку, необхідно надати в управління соцзахисту відповідну заяву та реквізити рахунку в іншій уповноваженій банківській установі. У разі відсутності рахунків в банках монетизована субсидія буде нараховуватися через Укрпошту на адресу, вказану при зверненні за призначенням субсидії. Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно. З жовтня 2019 року змінено соціальну норму у разі використання природного газу для індивідуального опалення – з 4,5 куб. метри на 4 куб. метри опалювальної площі. Тобто норма використання природного газу в індивідуальних будинках в межах норми опалювальної площі будинку становить:

- на 1 особу – 203,89 куб.м (було 229,37 куб.м.);

- на 2-х осіб -  260,83 куб.м.(було 293,44 куб.м.);

- на 3-х осіб – 317,78 куб.м.(було 357,50 куб.м.)

Норма використання природного газу в багатоквартирних будинках (на три і більше поверхів) в межах норми опалювальної площі будинку становить:

-на 1 особу – 148,57 куб.м. (було 167,14 куб.м.);

-на 2-х осіб -  190,06 куб.м.(було 213,82 куб.м.);

-на 3-х осіб – 231,56 куб.м.(було 260,5 куб.м.).

Норми газопостачання становлять:

  • за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 5,4 куб.м на одну особу на місяць;
  • за наявності газової плити та газового водонагрівача – 10,5 куб.м на одну особу на місяць.

Норми для користування послугами з електропостачання у житлових будинках становить:

  • При наявності гарячого водопостачання або газового водонагрівача 70 кВт. – на місяць на сімʼю з однієї особи і додатково 30 кВт. на кожного іншого члена сімʼї, але не більше ніж 190 кВт. на місяць.
  • При відсутності гарячого водопостачання або газового водонагрівача 100 кВт.- на місяць на сімʼю з однієї особи і додатково 30 кВт. на кожного іншого члена сімʼї, але не більше ніж 220 кВт. на місяць.

На даний час проводиться робота для проведення автоматичного перерахунку субсидії на опалювальний період  з жовтня 2019 року по квітень 2020 року без звернення громадян та укладено договора з АТ «Ощадбанк» для подальшого зарахування коштів субсидії за грошовою формою, за надані населенню послуги з організаціями-надавачами житлово-комунальних послуг. При надходженні усіх даних від організацій  буде автоматично призначено субсидію на наступний термін без звернень громадян. Житлову субсидію розраховують на всіх членів домогосподарства. Громадянам, яким була перепризначена субсидію у травні на літній період, у жовтні на опалювальний сезон 2019-2020 років її розмір розрахують автоматично. При нарахуванні будуть враховуватися доходи громадян за I та II квартали 2019 року. Безробітним, які в цей час не стояли на обліку в Центрі зайнятості, в жовтні субсидії нарахують за умови сплати ЄСВ за три місяці цього періоду.  Щоб отримати субсидію на опалювальний період, деяким субсидіантам потрібно повторно надати заяву та декларацію, серед них: 

  • орендарі;
  • внутрішньо переміщені особи
  • домогосподарства, в яких з травня 2019 року відбулися зміни в складі сім’ї;
  • громадяни, які отримали субсидію за рішенням комісії;
  • домогосподарства, в яких субсидія нараховувалась на фактичну кількість проживаючих осіб;
  • сім’ї, до складу яких входять непрацюючі особи працездатного віку, у яких доходи менші мінімальної заробітної плати або взагалі відсутні.

По всіх питаннях, що були розглянуті на засіданні, прийнято відповідні рішення.