У Таращі вшанували пам'ять тих, хто поліг за Україну

Опубліковано: 29-8-2019

Бувають такі події в житті країни, нації, народу, які стають найтяжчим випробуванням на міцність, на вірність, на силу любові і сили духу для кожної людини. Ми з вами живемо в час таких випробувань. Здати тест на мужність і відвагу випало нам, українцям! Свято шануючи заповіти славних поколінь, Героїв-визволителів, сьогодні вся країна протистоїть ворогу. Наші найкращі вояки, воїни світла і добра поклали на вівтар життя захищаючи східний український кордон, свій дім, свою родину,свою Батьківщину і кожного з нас. Пам’ятати про це наш святий обов’язок. З метою гідного вшанування пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність української держави, Президентом України Володимиром Зеленським підписано Указ про відзначення Дня пам’яті захисників України щорічно 29-го серпня. 
Тож, сьогодні в міському парку Слави м.Тараща, керівники району та міста, трудові колективи підприємств, установ та організацій району, представники громадських організацій, військові побратими, молодь, духовенство, волонтери, представники ЗМІ, громадськість зібралися щоб засвідчити шану тим, хто пройшов гідно коридором пекельного Іловайського котла, незламним кіборгам і непереможним добробатам, всім солдатам АТО і учасникам операції об’єднаних сил, медикам і волонтерам. 
До слова було запрошено виконуючого обов’язки голови райдержадміністрації Юрія Шостака та голову райради Людмилу Урожай.
У своїй промові Юрій Шостак зазначив: «29-го серпня ми вшановуємо пам'ять про воїнів, які віддали своє життя за єдину, незалежну Україну, за нас з вами, за мир на рідній землі. Ця дата встановлена у дні, коли відбулася одна з найбільших трагедій в Україні із часів незалежності – українські військовослужбовці опинилися у Іловайському котлі. Саме в цей день було організовано «зелений коридор» у звязку з виведенням із оточення наших Збройних сил України і в цей день вони ж підстуно були розстріляні ворогом. Згідно з оприлюдненою інформацією, внаслідок обстрілу загинуло 366 військових, ще 429 осіб отримали поранення, 300 – потрапили в полон. Протягом останніх років Таращанщина також втрачала своїх синів - Героїв незалежної України. Ці Герої повинні жити в нашій пам'яті і в наших серцях! А ми в свою чергу з одного покоління до другого розповідати про тих, хто поклав своє життя за свободу рідної країни. Тому, хочу наголосити, що наш обов’язок пам’ятати про ці страшні події для того, щоб недопускати їх в майбутньому і робити все залежне від нас, щоб війни не було». 
Учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували пам’ять воїнів, яких сьогодні немає серед нас. До Cвятого Хреста було покладено квіти.
Поминальну панахиду за загиблими бійцями відслужив благочинний Таращанського району УПЦ КП протоієрей Георгій Сальник.
На завершення заходу пісні з проникливими рядками і зворушливою мелодією прозвучачи у виконанні музичного, волонтерського, бойового, творчого колективу «Побратими».