На засіданні комісії розглянули заходи щодо запобігання поширенню на території Таращанського району коронавірусу COVID-19

Опубліковано: 13-3-2020

Відповідно до Постанови Уряду  «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» введено карантин.

Вона передбачає:

На три тижні (з 12 березня по 3 квітня) ввести карантин у навчальних закладах.
Ввести обмеження на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб (за винятком заходів державної необхідності).

Спортивні заходи проводити без участі глядачів (уболівальників).

Разом  з тим, з метою упередження розповсюдження короновірусної інфекції серед жителів району рекомендується:

Забезпечити проведення дезінфекційних заходів у транспортних засобах міжміського і міського сполучення, заходів поточної дезінфекції у місцях масового скупчення людей (автовокзал, ринки, супермаркети, заклади громадського харчування тощо).

Максимально обмежити:

- пересування населення між населеними пунктами, а також пересування в громадських місцях без крайньої потреби;

- проведення культурних, політичних, спортивних, соціальних, релігійних та інших заходів за масовою участю громадян, виключити планування таких заходів, у тому числі, пов’язаних з виїздом громадян району за кордон, до стабілізації ситуації.

Скасувати або максимально перевести в режим телефонних або відео конференцій усі нарадчі заходи та засідання колегіальних і дорадчих органів (зокрема громадських слухань і обговорень), у тому числі органів місцевого самоврядування, за винятком виключних випадків.

Скасувати до особливого розпорядження проведення особистих прийомів громадян.

Громадянам району утримуватися від подорожей до країн, в яких спостерігаються випадки захворювань і спалахи збудника коронавірусу COVID-19.

Керівникам релігійних організацій району по можливості переведення служб, мес і служінь здійснювати у максимально дистанційний варіант.

Керівникам підприємств, установ та організацій різних форм власності рекомендується:

- запровадити щоденний температурний скринінг персоналу, негайно відправляти додому на самоізоляцію усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань;

- максимально перевести здійснювану персоналом роботу на віддалений доступ із застосуванням електронних комунікацій і технологій;

- запровадити режим профілактичного спостереження за особами із числа персоналу, які відвідували країни інфекційного ризику;

- передбачити режим регулярного провітрювання службових приміщень.

Аптечній мережі рекомендовано створитизапас противірусних, лікувальних та вітамінних препаратів, засобів індивідуального захисту (медичних масок, гумових рукавичок тощо) в достатній кількості.

Медичні установи та заклади району зобов’язано:

Організувати постійний моніторинг епідемічної ситуації з урахуванням ризику занесення корона вірусної інфекції із сусідніх територій та контролю за виконанням санітарно-епідемічних заходів, своєчасне подання голові Таращанської районної комісії з питань ТЕБ та НС – голові райдержадміністрації інформації та пропозицій для прийняття ефективних рішень.

Посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням з питань профілактики зараження коронавірусною інфекцією, дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил.

Забезпечити  готовність закладів охорони здоров’я для надання медичної допомоги особам, які відповідають визначеному випадку захворювання на корона вірус 2019-nCOV, підтримання необхідного запасу засобів медичного призначення, захисного одягу, засобів захисту органів дихання, профілактичних препаратів, дезінфекційних засобів.

Ці та інші питання стали предметом розгляду на оперативному засіданні постійно діючої Таращанської районної комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом голови Таращанської райдержадміністрації Вадима Пасічнюка, яка відбулася 12 березня 2020 року.