Щастя дитини - жити в родині!

Опубліковано: 8-7-2019

Український День родини відносно молоде свято і відзначається 8 липня.
Родина являє собою організовану соціальну групу, а її представники пов’язані між собою не тільки спільністю побуту, але і взаємною моральною відповідальністю, а також соціальною необхідністю, яка зумовлює потребу суспільства в духовному і фізичному самовідтворенні, звідси, мабуть і пішов вираз: сім’я - осередок суспільства. Звичайно ж, сім’я належить до найважливіших суспільних та державних цінностей.
«З родини йде життя людини» – говорить народна мудрість. І це справді так. Як із струмочка починається ріка, так і життя починається з родини. Виховання у сім’ї є першоосновою розвитку дитини. Духовний вплив батьківського дому на її формування створюється завдяки щирій материнській ніжності, небагатослівній любові батька, домашньому теплу, затишку, захисту і сімейній злагоді.
Для дітей родина - це своєрідне середовище, в якому у дитини складаються умови його психічного, фізичного, інтелектуального та емоційного розвитку. Для дорослої людини вона є джерелом реалізації цілого ряду його потреб. Сім’я, родина, батьківщина – це єдині поняття. Людина до глибокої старості пов’язана з тією сім’єю, з якої вона вийшла, де вона народилася і зросла. Саме у сім'ї людина починає робити свої перші кроки назустріч пізнанню світу. На батьках лежить велика відповідальність за формування у особи поглядів на життя, моральних цінностей».
Одним із напрямків діяльності у соціальній роботі є збереження для дітей родинного оточення та запобігання їх потраплянню до інституційних закладів. Тут має місце співпраця суб'єктів соціальної роботи, групова та індивідуальна робота із членами сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах
5 липня у приміщенні Таращанського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відбувся груповий захід за участю сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах «Щастя дитини жити в родині!». Метою заходу було формування навичок відповідального батьківства учасників заходу, визначення шляхів вирішення основних проблем та створення сприятливого безпечного середовища для проживання та виховання кожної дитини.