«Щастя дитини-жити в родині»

Опубліковано: 20-5-2019

На днях під такою назвою у Таращанському районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відбулася мережева зустріч суб'єктів соціальної роботи щодо ситуації у сім'ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах.

Мережева зустріч - робота з найближчим оточенням дитини чи сіткою її соціальних контактів. Такі заходи широко розповсюджені і зарекомендували себе, як ефективний метод роботи з дітьми та сім'ями, що перебувають у складних життєвих обставинах. Помічено, що для отримання стійких змін недостатньо працювати тільки з дитиною чи тільки з її сім'єю. Для з'ясування витоків проблеми та її вирішення слід поширити роботу на все оточення дитини. Тому вивчення сітки соціальних контактів дитини стало невід'ємною частиною як підготовки та надання допомоги дітям та сім'ям, що перебувають у складних життєвих обставинах, так і профілактичної роботи.

Метою та завданням заходу було збереження родинного середовища для двох дітей, які у зв'язку із загрозою життю та здоров'ю були відібрані у біологічної матері, а також запобігання потраплянню їх у інституційний заклад та залучення близького соціального оточення для визначення місця проживання дітей.

У зустрічі взяли участь суб’єкти соціальної роботи, причетні до роботи із даною сім'єю, а саме: ЦСССДМ, ССДС, відділ освіти та науки, сільської ради, родинне оточення. В ході зустрічі були обговорені можливі шляхи вирішення проблем сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах, та як найшвидшого повернення дітей у біологічну сім’ю. За результатами роботи мережевої зустрічі скореговано план роботи, враховуючи потенціал та готовність допомогти сім’ї кожного учасника зустрічі. Адже збереження сімейного оточення для дітей – основне завдання соціального супроводу сім’ї.