Прес-реліз Білоцерківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області

Опубліковано: 10-12-2019

 

 

Підведені підсумки самопідготовки страхових експертів з охорони праці

 

Одним з основних завдань і статутних функцій Фонду соціального страхування України та його робочих органів є профілактика нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Здійснення цього завдання покладено на службу страхових експертів з охорони праці. До посадових осіб зазначеної служби на законодавчо визначеному рівні висувається низка вимог щодо їх освітнього рівня та фахової підготовки, наявності досвіду практичної роботи та відповідного посвідчення, виданого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

З метою економії коштів і робочого часу, забезпечення безперервного навчання, підтримання необхідного фахового рівня страхових експертів, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області запровадило новий метод навчання працівників за цифровою технологією, розробленою та запропонованою ТОВ «Науково-виробниче підприємство «ПРОТЕК». Ця веб-технологія дозволяє проводити експрес-навчання вимог нормативно-правових актів, що постійно змінюються, на сучасних гаджетах у зручному режимі. 

Пріоритетними напрямами роботи страхових експертів (експерток) з охорони праці є, зокрема, участь в роботі комісій (спеціальних комісій) з розслідування нещасних випадків, гострих та хронічних професійних захворювань (отруєнь), аварій.

Оскільки, відповідно до статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», підставою для страхових виплат є акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами, значна увага має приділятися саме якості розслідування і оформлення матеріалів розслідування, в тому числі актів за формами Н-1, П-4.

Для забезпечення своєчасного та об’єктивного проведення розслідування нещасних випадків, причин виникнення хронічних професійних захворювань (отруєнь), якісної підготовки матеріалів розслідування в управлінні було організовано протягом листопада цього року вивчення страховими експертами (експертками) з охорони праці Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від17.04.2019 №337, яке проводилось в форматі самопідготовки на автоекзаменаторі за навчальною програмою, розробленою ПРОТЕК.

За результатами навчання, за сприянням і супроводом представництва ПРОТЕК, в управлінні проведено дистанційну перевірку знань у страхових експертів з охорони праці відділень, яка тривала протягом однієї години у форматі тестування за дванадцятибальною системою. До білетів включено по 20 питань. При розрахунковому (прогнозованому) часі відповіді на одне питання 3хв, фактично було витрачено1,91хв.

При визначенні рейтингу кожного спеціаліста враховувались кількість правильних відповідей на поставлені питання, загальний витрачений час на відповіді. Всі страхові експерти і експертки з охорони праці підтвердили необхідний рівень знань з зазначеного питання.

Основною метою подібних заходів є вдосконалення роботи в галузі профілактики нещасних випадків, забезпечення її ефективності, захист прав застрахованих осіб та членів їх сімей на матеріальне забезпечення у випадку травмування працівника або його загибелі під час виконання трудових обов’язків.

 

До відома потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві, які мають право на санаторно-курортне лікування

 

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області повідомляє, що потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві, які мають право на проходження санаторно-курортного лікування у 2020 році та перебувають на обліку у відділеннях управління необхідно звернутися до 20 грудня 2019 року за місцезнаходженням особової справи потерпілого із заявою встановленого зразку та довідкою за формою № 070/о для одержання путівки на санаторно-курортне лікування, відповідно до профілю захворювання.

Потерпілі мають право на отримання санаторно-курортного лікування (за санаторно-курортною путівкою) періодично згідно з рішенням МСЕК, а саме:

- особи з інвалідністю I групи щороку;

- особи з інвалідністю II групи один раз на два роки або щороку на підставі індивідуальної програми реабілітації;

- особи з інвалідністю III групи один раз на три роки, один раз на два роки або щороку на підставі індивідуальної програми реабілітації.

Термін санаторно-курортного лікування для потерпілих з наслідками травм, захворюваннями хребта та спинного мозку в спеціалізованих санаторно-курортних закладах становить 45 діб. Термін перебування може бути скорочений до 24 діб за письмовою заявою потерпілого (враховуючи вік потерпілого, характер та складність захворювання тощо).

Термін санаторно-курортного лікування для інших категорій потерпілих становить 24 доби. Залежно від лікувально-діагностичних можливостей санаторно-курортного закладу, курсу та методик лікування, з урахуванням стану потерпілого (характер та складність захворювання, вік тощо) термін санаторно-курортного лікування може зменшуватись до 18 діб.

Ще раз нагадуємо: для того, щоб отримати санаторно - курортне лікування в 2020 році, заяву та довідку форми №070/о необхідно подати до 20 грудня 2019 року.

Терміни виплат роботодавцями лікарняних і декретних рекомендовано пришвидшити

 

Враховуючи ситуацію, що склалась, з метою зняття соціальної напруги Фонд соціального страхування України звертається до страхувальників (роботодавців) з проханням здійснювати перерахування матеріального забезпечення своїм працівникам у максимально короткі терміни після отримання коштів від Фонду, особливо допомог у зв’язку з вагітністю і пологами.

На виплату допомог по тимчасовій втраті працездатності і по вагітності та пологах Фондом направляються всі наявні ресурси. Як зазначалось, з початку грудня за цим напрямом Фонд профінансував 782,2 млн гривень.

Нагадаємо, Фонд фінансує матеріальне забезпечення на окремий поточний рахунок роботодавця, відкритий у банку для зарахування страхових коштів. Звертаємо увагу, що відповідно до нормативно-правових актів допомога від Фонду виплачується працівнику роботодавцем у найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений для виплати заробітної плати. При цьому, законодавство не забороняє роботодавцю здійснювати таку виплату відразу після отримання коштів від Фонду. Тому, враховуючи ситуацію, просимо страхувальників максимально скоротити терміни виплат. Про це інформує пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

 

Фонд перерахував 782,2 млн грн на виплату лікарняних і допомог по вагітності та пологах

З початку грудня цього року Фонд соціального страхування України профінансував 782,2 млн грн допомог з тимчасової втрати працездатності, по вагітності та пологах і на поховання. Про це інформує пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.

З них на виплату лікарняних – 538,9 млн гривень, допомог по вагітності та пологах – 241 млн гривень і допомог на поховання – 2,3 млн гривень.

Матеріальне забезпечення перераховується Фондом на рахунок роботодавця.

Нагадаємо, постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.2019 № 957 внесено зміни до бюджету Фонду на цей рік. Зокрема, видатки Фонду за напрямом матеріального забезпечення та соціальних послуг збільшено на 1,37 млрд гривень, загалом вони складають 14,344 млрд грн проти 12,974 млрд грн у початковій редакції. Корегування розміру доходів Фонду пов’язано, зокрема, із перевиконанням плану по сплаті ЄСВ страхувальниками.