Пенсіонерам

Опубліковано: 8-6-2017

Перерахунки пенсій з 01 січня 2019 року

З 1 січня 2019 року стартував черговий етап підвищення пенсій особам, які були звільнені з військової служби.

Розмір військової пенсії обчислюється у відсотках від відповідного військового грошового забезпечення. Грошове забезпечення військовослужбовців складається з посадового окладу, окладу за військове звання та вислуги років.

У березні 2018 року був проведений перерахунок пенсій особам, які були звільнені з військової служби. Подальше підвищення військових пенсій відбуватиметься у кілька етапів протягом наступних двох років.

Так, з 1 січня 2018 року військовим пенсіонерам почали виплачувати 50 % суми підвищення пенсії. З 1 січня і до 31 грудня 2019 року  щомісячно виплачуватиметься   75 % суми підвищення пенсії, а з 1 січня 2020 року – 100% суми підвищення пенсії визначеної станом на 1 березня 2018 року.

Крім того, з 1 січня 2019 року отримують підвищені пенсії  особи, які досягли 65 – річного віку і мають велику тривалість страхового стажу.

Проведення такого перерахунку передбачено частиною 2 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Так для осіб, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з січня поточного року  мінімальна заробітна плата визначена на рівні 4173,00 грн. Отже, при дотриманні зазначено вище умов,  мінімальний розмір пенсії, становитиме 1669,20 грн. (4173,00 грн.* 40%).

Розмір підвищення пенсійної виплати з 01.01.2019 для кожної особи буде розраховано індивідуально, однак, воно не перевищить 172,20 грн. (1669,20 грн. – 1497,00 грн. (прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, встановлений з 01.12.2018)).

Вже з березня 2019 року відбудеться чергове підвищення пенсій у зв’язку з їх осучасненням, зважаючи на рівень інфляції та зростання середньої заробітної плати в країні за 2018 рік.

Перерахунки пенсій здійснюватимуться автоматично.

Звертатися додатково до органів Пенсійного фонду України не потрібно.

_________________________________________________

Як отримати право на житлову субсидію

При цьому, ті громадяни, у яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця, субсидію можуть отримувати на загальних умовах. Фізичні особи – підприємці до цієї категорії не відносяться. Для них зберігається обов'язкова умова – відсутність боргу зі сплати єдиного соціального внеску і сплата його у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, у розмірі не менше мінімального страхового внеску протягом не менше трьох місяців сумарно.Однією з вимог для оформлення житлової субсидії є обов'язкова сплата працездатними особами єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Довідково: Положенням про порядок призначення житлових субсидій, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року №848 (в редакції постанови КМУ від 27.04.2018 року №329), житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо в складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18 – річного віку станом на початок періоду за який враховуються доходи для призначення субсидії, і в цьому періоді за інформацією Державної фіскальної служби України та Пенсійного фонду України вони не сплатили у визначених розмірах єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Якщо у Вас є потреба додатково уточнити або вияснити інформацію щодо наявного боргу зі сплати єдиного соціального внеску, звертайтеся до найближчого територіального управління Пенсійного фонду України в області.

Для цього необхідно: пред'явити паспорт (інший документ, що засвідчує особу) та документ, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за серією та /або номером паспорта.

Крім того, Пенсійним фондом України надано можливість страхувальникам засобами Веб-порталу Пенсійного фонду України в розділі «Кабінет страхувальника» отримувати з реєстру застрахованих осіб інформацію на осіб, які перебувають з ними в трудових відносинах в електронному вигляді. Зокрема, доступною є можливість формування на застраховану особу, в тому числі і на себе (із заповненням всіх необхідних полів) довідок за формою ОК-7 та довідки про трудовий та страховий стаж особи.

Для отримання доступу до інформації з реєстру застрахованих осіб, страхувальнику необхідно здійснити вхід на Веб-портал за допомогою ЕЦП (печатки юридичної особи), використовуючи пункти меню Веб-порталу «Вхід – За токеном (ЕЦП)», ввівши всі необхідні реквізити.

За більш детальною інформацією слід звертатись до спеціалістів фінансово-економічного відділу Білоцерківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області за адресою:

м. Біла Церквавул. Я Мудрого, 2 (4 поверх, каб. 403) тел.: (04563) 5-40-86