ПАВЛО ПЕТРЕНКО: МІН’ЮСТ ПІДПИСАВ 2 МЕМОРАНДУМИ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ ПОКРАЩЕННЯ СИТУАЦІЇ ЗІ СПЛАТИ АЛІМЕНТІВ БОРЖНИКАМИ

Опубліковано: 23-1-2019

Міністерство юстиції підписало з Державною службою зайнятості та Державною службою України з питань праці два меморандуми про співробітництво, які забезпечать подальше покращення показників повернення заборгованих горе-батьками аліментів дітям.

«Сьогодні ми розпочали наступний етап нашої кампанії зі стягнення заборгованості зі сплати аліментів. Ми підписуємо 2 меморандуми про співпрацю з Державною службою зайнятості й Державною службою України з питань праці, які долучилися до цієї надзвичайно важливої роботи. Завдяки цим меморандумам ми отримаємо нові інструменти для погашення заборгованості», - наголосив очільник Мін’юсту.

За його словами, нині понад 108 тисяч боржників не мають ні роботи, ні житла, ні майна. Перший з підписаних меморандумів, забезпечить обмін з Державною службою зайнятості інформацією щодо вакантних посад по всій Україні.

«Ми пропонуватимемо боржникам добровільно працевлаштуватися на роботу. Якщо вони не захочуть самостійно працювати й отримувати дохід, щоб виконувати свій обов’язок перед дітьми, ми направлятимемо їх на роботу через інструмент суспільно корисних робіт», - зазначив Міністр юстиції.

Другий меморандум, який Мін’юст підписав Державною службою України з питань праці підходить до вирішення цієї проблеми з іншого боку.

«За минулий рік ми отримали близько 10 тисяч скарг від батьків, які проживають з дітьми про те, що боржники працюють неофіційно й отримують зарплату в конвертах. Вони таким чином не лише ухиляються від обов’язку сплачувати аліменти, а й не платять податки, що також є порушення українського законодавства», - повідомив Павло Петренко.

Підписаний меморандум передбачає, що Міністерство юстиції надаватиме інформацію про факти незаконного отримання коштів від роботодавців органам Держслужби з питань праці.

«Інспектори держапраці приходитимуть з інспекційними перевірками на такі підприємства. Ми плануємо вирішити дві проблеми. Перша – легалізувати зарплати аліментників і змусити останніх заплатити власним дітям. Друга – навести лад на підприємствах, які через такі сірі схеми порушують українське законодавство і не платять податки, відбираючи право дітей на отримання аліментів», - підкреслив очільник Мін’юсту.

Павло Петренко нагадав, що минулого року було імплементовано 2 великих пакети законодавчих ініціатив, завдяки яким вдалося лише за рік стягнути на користь понад півмільйона дітей 4,6 млрд грн боргів з аліментів.

За словами заступника Міністра юстиції Світлани Глущенко, меморандуми дають можливість повною мірою поширювати серед боржників інформацію про те, як їм знайти роботу.

«Навіть, якщо неможливо знайти роботу за своєю професією, служба зайнятості готова зробити усе можливе, щоб перекваліфікувати боржника», - сказала вона.

Окрім цього в усіх органах Державної виконавчої служби буде розміщена інформація про те як діяти боржнику, якщо він не має офіційного місця роботи.

«Така робота не може бути успішною без контролю роботодавців, які сьогодні використовують найману працю. Саме тому другий меморандум націлений на те, щоб привести в правове поле всіх роботодавців, які у своїй роботі допускають порушення трудового законодавства і використовують неофіційне працевлаштування боржників», - додала Світлана Глущенко.

Вона також звернула увагу на те, що Мін’юст активно розвиває загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!». У його рамках буде підготовлено відповідні інформаційні буклети, які поширюватимуться через всі органи юстиції.

«Будь-яка особа, яка хоче знайти роботу, буде отримувати всю необхідну допомогу», - зауважила заступник Міністра юстиції.

За словами в.о. голови Державної служби зайнятості Валерія Ярошенка, за останні роки Уряду вдалося забезпечити економічне зростання, завдяки чому значно збільшилася кількість робочих місць і вільних вакансій.

«2 роки тому на обліку в службі зайнятості було лише 30 тисяч вакансій з низькою зарплатою. Сьогодні ми маємо вже 150 тисяч вакансій, що в 5 разів більше. Робота в Україні є, і вона – достатньо високо оплачується. Єдине, що необхідно – бажання знайти роботу. А ми маємо всі механізми, щоб перекваліфікувати, навчити, провести профдіагностику для того, хто хоче змінити роботу», - підкреслив він

Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега у свою чергу наголосив: добре, що рік починається з послідовного продовження напрацювань, які були закладені минулого року, зокрема в частині пошуку нових шляхів порозуміння з роботодавцями і найманими працівниками в напрямку виведення з тіні заробітної плати і приведення у правове русло трудових відносин.

«Саме завдяки Міністерству юстиції, я дуже сподіваюся, що поняття соціального шахрайства, який по суті є приховування зарплат, значно. Адже за рахунок цього страждають в першу чергу найменші українці», - сказав він