Павло Козирєв:Рішення про розмір місцевих податків приймаються виключно місцевими радами

Опубліковано: 18-2-2019

Рішення про розмір місцевих податків, зокрема земельного податку, приймаються виключно міськими, сільськими, селищними радами або радами ОТГ до 1 липня поточного року на наступний рік. Це стосується не лише податку на землю, а й нерухомого майна, транспортного збору, єдиного податку. На цьому акцентував начальник Білоцерківського управління ГУ ДФС у Київській області Павло Козирєв у коментарі журналістам.

Він нагадав, що через певні напруження в громаді Білої Церкви через розміри ставок податку на землю, прийняті Білоцерківською міською радою у 2017 році на 2018 рік, міська рада прийняла зміни, зменшивши розміри ставок у липні 2018 року після встановленого законодавством терміну. Виникли певні проблеми щодо виконання цього рішення, адже такого прецеденту ще не було у практиці фіскальної служби.

«ДФС була змушена звертатися за роз’ясненнями до Міністерства фінансів з цього приводу. Ніякої іншої схеми вирішення цієї проблеми немає, аніж звернення громадянина з оскарженням розміру податку до центрального офісу ДФС. Офіс розглядає кожне звернення і дає нам вказівку перерахувати у разі потреби», - пояснив Павло Козирєв.

Він також зазначив, що в результаті міський бюджет недоотримав заплановані надходження від податку на землю. «Тому дуже важливо виконавчим комітетам більш професійно підходити до обговорення з громадою ставок податків на наступний рік. Кожне управлінське рішення, яке стосується більшості громади, повинне прийматися в режимі консультацій із зацікавленими сторонами», - підкреслив начальник Білоцерківського управління ГУ ДФС у Київській області.

На його думку, враховуючи такі ситуації, було би доцільно передати органам місцевого самоврядування і право адміністрування, тобто збору місцевих податків.

Білоцерківське управління

ГУ ДФС у Київській області