ОГОЛОШЕННЯ

Опубліковано: 27-3-2020

*******

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

Таращанським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури постійно вживаються заходи щодо захисту інтересів держави, зокрема в сфері земельних відносин.

Так, встановлено порушення вимог земельного законодавства під час відведення ФГ земельних ділянок для ведення фермерського господарства на території Ріжківської сільської ради Таращанського району Київської області загальною площею 45 га та вартістю 13 млн 998 грн.

Вказані земельні ділянки надані Головним управлінням Держгеокадастру в Київській області в порушення вимог Закону України «Про фермерське господарство» та в порушення вимог про обов’язкове проведення  земельних торгів під час надання в оренду земельних ділянок.

За вказаним фактом Таращанським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури підготовлено та скеровано до суду позовну заяву про визнання недійсними наказів Головного управління Дерземагенства в Київській області та договорів оренди земельних ділянок.

Рішенням Господарського суду Київської області від 31 січня 2020 року позовна заява Кагарлицької місцевої прокуратури задоволена. Накази Головного управління Держземагенства у Київській області та договір оренди визнано недійсними.  

 

Прокурор Таращанського відділу  Кагарлицької місцевої прокуратури                                            Ю. Калайда

********

Про розробку детального плану території для будівництва виробничо-складського комплексу  ТОВ «Ківшовата Агро» на території  Ківшоватської сільської ради Таращанського району Київської області за адресою: с. Ківшовата вул. 40-річчя Перемоги, 25  (кадастровий номер земельної ділянки 3224481900:04:002:0140)

**********************

Легалізація трудових відносин – крок назустріч вашим працівникам

Нелегальна зайнятість - це використання роботодавцями найманої робочої праці без належного оформлення трудових відносин, її ще називають «тіньовою» зайнятістю. Для цього роботодавцями, крім традиційного, використовуються й інші способи: це так звані стажування чи застосування випробувального терміну (належним чином не оформленого) або оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи за повний робочий час. При цьому роботодавці здебільшого трактують ці поняття на свій лад, переконуючи себе, що на цей період можна працівників офіційно не оформляти і безпідставно відтерміновують на свій розсуд укладення трудового договору.

Випробувальний термін, згідно чинного законодавства, може бути застосований роботодавцем тільки після офіційного працевлаштування найманої особи. Умова про випробування повинна бути обумовлена в наказі  про прийняття на роботу.

Цікавим питанням також є працевлаштування найманих працівників під виглядом укладення з ними цивільно - правових договорів. При цьому не виникають трудові відносини, які регулюються трудовим законодавством і працівник не має права на відпустку та інші соціальні гарантії і передбачені для працівників які працюють за трудовими договорами. Проте слід брати до уваги, що цивільно - правові договори застосовуються, як правило, для виконання конкретної роботи, що спрямована на одержання результатів праці, та, у разі досягнення цієї мети, договір вважається виконаним і дія його припиняється. Таким чином, він застосовується для реалізації визначених, найчастіше разових робіт, і ці умови мають бути чітко прописані в договорі. За таким договором не платиться щомісячна зарплата, а винагорода за конкретно виконану роботу, тобто особа, що працює за договором, отримує гроші в терміни, встановлені договором на підставі підписаних актів прийому - передачі наданих послуг (виконаних робіт). Якщо ці вимоги не будуть дотримані, то за рішенням суду цивільно - правовий договір, або договір підряду може бути визнано трудовим договором.

Інколи підприємства платять своїм працівникам дві заробітні плати -  офіційну і неофіційну (тіньову або так звану зарплату «в конвертах»), що наче і вигідно як для роботодавця, так і для самого працівника, але в результаті призводить до негативних наслідків.

Сьогодні працівники не бачать проблем в отриманні «тіньової» заробітної плати, оскільки до кишені надходять «чисті доходи». Надаючи згоду працювати на таких умовах, робітники самі позбавляють себе соціальних гарантій.

Небезпека «тіньової» зарплати, як і «тіньової» зайнятості, полягає не тільки у тому, що бюджет недоотримує кошти, мінімізуються надходження до Пенсійного фонду, а особливо в тому, що втрачається страховий стаж для призначення пенсії при досягненні пенсійного віку, працівники не матимуть змоги отримати пенсію, яка відповідає рівню їхньої реальної зарплати.

Таким чином, влаштовуючись на роботу неофіційно (без укладення трудового договору), працівник повинен чітко усвідомлювати: якщо зарплату виплачують «в конверті», це означає, що роботодавець не здійснюватиме відрахування з неофіційної зарплати єдиного соціального внеску. При цьому працівник може працювати понад норму, без вихідних  та у святкові дні без додаткової оплати за це, не буде дотримано мінімальних гарантій в оплаті праці. Працівника можуть звільнити у будь - який момент, без виплати вихідної допомоги, а можливо, і без оплати за виконану роботу. Отримати належний під час звільнення розрахунок в переважній більшості випадків вкрай складно, факт перебування в трудових відносинах з роботодавцем доведеться доводити у суді з допомогою свідків.

Працівник, який працює без укладення трудового договору, не буде мати права на відпустку та виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, та, як наслідок - на отримання страхових виплат у разі травмувань чи профзахворювань. 

Такий працівник також не матиме змоги зареєструватися у службі зайнятості як безробітний та отримати відповідну допомогу.

Відсутність офіційних доходів може бути підставою для відмови у  призначенні різного виду допомог та субсидій.

Нагадуємо роботодавцям, що використання найманої праці без оформлення трудових відносин є грубим порушенням законодавства про працю та карається чималими штрафами.

***************

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

Таращанським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури постійно вживаються заходи щодо захисту інтересів держави, зокрема в сфері земельних відносин.

Так, встановлено, що в Чернинській сільській раді Таращанського району Київської області знаходяться  невитребувана земельна частка (пай), площею 2,15 га, вартість якої становить 42 891,35 грн.

За вказаним фактом Таращанським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури підготовлено та скеровано до Таращанського районного суду позовну заяву про визнання спадщини відумерлою.

 

Прокурор Таращанського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури                              Ю. Калайда

***********

Про призупинення освітнього процесу у закладах освіти Таращанського району

***********

Можливості працевлаштування в галузі будівництва в Ізраїлі для кваліфікованих українських працівників

Двостороння Угода, укладена між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль, надає можливість тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників на ринку праці Держави Ізраїль.

Відповідно до Угоди визначено чотири сфери для працевлаштування висококваліфікованих українських фахівців в Ізраїлі: опалубник — будівельні роботи (промислове будівництво, обробка деревини), обов’язковим є вміння читати плани будівництва; арматурник — робота з металом, обов’язковим є вміння читати плани будівництва;  лицювальник – плиточник (покриття стін та підлоги керамічною плиткою);  штукатур (штукатурні роботи).

Уряд Держави Ізраїль висуває основні вимоги до кандидатів на працевлаштування:
1) володіння професійними навиками зайнятості, досвідом і високим рівнем здібностей в одній або декількох з визначених професій: опалубник, арматурник, лицювальник-плиточник або штукатур;
2) є громадянином України;
3) вік 25-50 років (на дату подачі заяви до центра зайнятості);
4) ніколи раніше не працював в Ізраїлі;
5) не має родичів першої лінії (батько/мати, дружина/чоловік, діти), які проживають чи працюють в Ізраїлі, крім рідних братів та сестер;
6) не має судимості;
7) має бути фізично та психологічно придатним до інтенсивної фізичної праці в будівельній галузі у відповідних кліматичних умовах, включаючи роботу на висоті та переміщення важких предметів.

Трудовий договір між працівником та роботодавцем укладається на рік, з можливістю пролонгування на термін до 3-х років. Початком трудової діяльності вважається дата прибуття працівника до Ізраїлю. Мінімальна заробітна плата складає 5 600 ізраїльських шекелів за 182 години місячної норми робочого часу. Понаднормова праця оплачується додатково. Крім вищезазначеної заробітної плати, кадровий підрядник буде вносити
місячний депозит у розмірі 700 шекелів на банківський рахунок на ім’я працівника (рахунок зберігається PIBA). Ця сума буде зарахована працівнику як вихідна допомога та пенсія.

Крім того, роботодавець гарантує соціальний захист робітників на рівні з місцевими працівниками, забезпечує медичне страхування на період зайнятості. Кадровий підрядник забезпечує  проживання працівників.

За додатковою інформацією щодо документів, що подаються особою при працевлаштуванні, порядку оформлення на роботу в Державу Ізраїль звертайтеся до районної філії центру зайнятості за місцем проживання.

***********

Інформація про переможця  конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби: категорії «Б» завідувача сектору містобудування, архітектури та будівництва Таращанської районної державної адміністрації Київської області.

Сліпко Людмила Олександрівна (Завідувач сектору містобудування, архітектури та будівництва Таращанської районної державної адміністрації Київської області)- 8,4 балів.

*******

Національна академія державного управління при Президентові України розпочинає вступну кампанію

З 1 квітня 2020 року Національна академія розпочинає вступну кампанію для підготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації державних службовців  і посадових осіб місцевого самоврядування  та здійснює підготовку магістрів у галузі знань  «Публічне управління та адміністрування».

Ознайомитись із початком вступної кампанії, умовами вступу, формою навчання  спеціальності «Публічне управління та адміністрування», за якою здійснюється підготовка магістрів у Національній академії, можна за посиланням:

E-mail: general@akademy.gov.ua

Контактна інформація:

+380 (44) 481-21-55

+380(44) 481-21-51

**********

Щодо процедур продажу спеціальних дозволів на користування надрами через мережу Інтернет

********

Профілактика занесення  і  поширення на території Таращанського району випадків захворювань новим коронавірусом

Таращанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області інформує, що станом на 02.03.2020  в Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом не  зафіксовано.

Разом з тим, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.02.2020 №93-р. «Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої  2019-nCoV» введено режим підвищеної готовності єдиної державної системи цивільного захисту для запобігання виникненню надзвичайної ситуації державного рівня внаслідок можливого поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, що дозволить мобілізувати сили та оцінити існуючі засоби реагування, вчасно поповнити резерв для забезпечення готовності на випадок виникнення епідемії. Встановлено тимчасові обмеження та особливі  умови для в’їзду в Україну осіб, які перебували у провінції Хубей Китайської Народної Республіки, шляхом їх  ізоляції протягом 14 днів у визначенні Міністерством охорони здоров’я заклади.

Затверджено Національний план протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню  і поширенню на територію України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV на 2020 рік.

Пропонуємо 7 порад для захисту від нової коронавірусної інфекції.

Профілактика коронавірусу

********

ОБЕРЕЖНО БУТУЛІЗМ. Контакти служби

**********

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

Таращанським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя с. Кирдани Таращанського району, який підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що В. вчинив незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту.

Маса вилучено  в В. особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено, – канабіс - 9,56 г.

За скоєння незаконного придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту, обвинуваченому в суді загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років.

 

Прокурор Таращанського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури                                         Ю. Калайда

***********

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

Таращанським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури повідомлено про підозру громадянину С., який підозрюється у заподіянні умисного середньої тяжкості тілесного ушкодження, тобто умисного ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених у статті 121 КК України, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров’я, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України.

Злочинець, перебуваючи в с. Велика Вовнянка Таращанського району Київської області, наніс потерпілому три удари кулаком правої руки в область обличчя.

Своїми умисними протиправними діями С. завдав потерпілому фізичного болю та тілесні ушкодження у вигляді перелому верхньої щелепи справа в проекції гайморової пазухи, забою головного мозку.                    

За скоєння умисного середньої тяжкості тілесного ушкодження, підозрюваному в суді загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років.

 

Прокурор Таращанського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури                                         Ю. Калайда

 

*********

Безпека бджіл  при застосуванні пестицидів  на сільськогосподарських культурах

**************

ІНСТРУКЦІЯ Соціальний проект -  Навчання ІТ спеціальностям та працевлаштування людей з інвалідністю  “Ти можеш усе” Можливості безмежні!”

_________________________________

Про оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади державної служби категорії «Б» завідувача сектору містобудування, архітектури та будівництва Таращанської  районної державної адміністрації Київської області

Відповідно до законів України «Про державну службу», «Про місцеві державні адміністрації», постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 № 246 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби» та з метою добору осіб, здатних професійно виконувати посадові обов’язки на посадах державної служби у Таращанській районній державній адміністрації Київської області оголошено конкурс на зайняття вакантної посади державної служби: категорії «Б» завідувача сектору містобудування, архітектури та будівництва Таращанської районної державної адміністрації Київської області.

УМОВИ проведення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії «Б» завідувача сектору містобудування, архітектури та будівництва Таращанської районної державної адміністрації Київської області

__________________________________

ЗАЯВА ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ОБСЯГУ СТРАТЕГІЧНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОЦІНКИ ПРОЕКТУ ДОКУМЕНТУ ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ ДЕТАЛЬНОГО ПЛАНУ  ТЕРИТОРІЇ  ДЛЯ БУДІВНИЦТВА НЕЖИТЛОВИХ БУДІВЕЛЬ ТА СПОРУД СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЗА МЕЖАМИ СЕЛА ПОТОКИ НА ТЕРИТОРІЇ ЛІСОВИЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ТАРАЩАНСЬКОГО РАЙОНУ, КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_________________________________________________

Підозра за службовий злочин

Таращанським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури повідомлено про підозру громадянці РРРРр., яка підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 191 КК України, а саме у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей та у розтраті чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем.

Р. внесла завідомо неправдиві відомості до офіційного документа, а саме в Акт приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2012 року (форми КБ-2в) по капітальному ремонту артезіанської свердловини, на підставі якого пансіонатом через Управління Державної казначейської служби України у Таращанському районі Київські області здійснено оплату робіт по капітальному ремонту артезіанської свердловини в повному обсязі в сумі 200 000, 00 гривень (двісті тисяч гривень).

Крім того, підозрювана, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом збільшення обсягу та вартості фактично виконаних будівельних робіт за договорами підряду, вчинила розтрату бюджетних коштів на загальну суму 40302,34 гривень, заподіявши державі в особі пансіонату шкоду на вказану суму.

За скоєння злочинів, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 191 КК України, підозрюваній в суді загрожує покарання у виді обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

Прокурор Таращанського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури                                                                     Ю. Калайда

 

_________________________________________________

 

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

Таращанським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 34 - річного громадянина П., який зареєстрований та проживав в м. Богуслав Київської області і підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 162, ч. 1 ст. 309 КК України.

За клопотанням Таращанського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури Таращанським районним судом підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 2 місяці в Державній установі «Київський слідчий ізолятор».

Досудовим розслідуванням встановлено, що П. в період з 01.10.2019 по 23.12.2019 вчинив 6 злочинів на території Таращанського району Київської області, зокрема 3 таємні викрадення чужого майна (крадіжки), 2 з яких повторні, поєднані з проникненням у житло та інше сховище, 2 незаконні проникнення до житла особи та незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту.

За скоєння таємного викрадення чужого майна, поєднаного з проникненням у житло та інше сховище, незаконних проникнень до житла особи та незаконного придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту, обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років.

 

Прокурор Таращанського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури                                                                                   Ю. Калайда

 

_________________________________________________________

Стан організації роботи з розгляду звернень Таращанським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури

за 2019 рік

Відповідно до наказу про розподіл функціональних обов’язків між працівниками Таращанського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури забезпечення належної роботи з питань доступу до публічної інформації, своєчасного та повного розгляду запитів на інформацію, вирішення звернень громадян, службових та інших осіб, запитів і звернень народних депутатів України, депутатів місцевих рад, прийому громадян (розробка графіку особистого прийому громадян у відділі) покладено на начальника відділу Квашенка І.М.

Контроль за своєчасним вирішенням звернень працівниками відділу та своєчасне і достовірне їх облікування покладений на прокурора Калайду Ю.О.

Вивченням статистичних даних встановлено наступне.

За 2019 рік до Таращанського відділу надійшло 121 звернення, із яких вирішено 69 звернень.

Спостерігається тенденція зменшення кількості звернень, що надійшли до відділу (за 2018 рік - 126).

Число звернень, направлених за належністю: –52 (за 2018 рік – 63).

Проаналізувавши стан роботи зі зверненнями народних депутатів України, Героїв України, Радянського Союзу, Соціалістичної праці, інвалідів Великої Вітчизняної війни, неповнолітніх, встановлено що такі звернення до відділу не надходили.

Протягом 2019 року Таращанським відділом вирішено 69 звернень, з них 50 з питань досудового розслідування кримінального провадження.

 

Прокурор Таращанського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури                                         Ю. Калайда

 

 

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

         Таращанським відділом Кагарлицької місцевої прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно чоловіка, який підозрюється у вчиненні ухилення засудженого від відбування покарання у виді громадських робіт, тобто за фактом вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 389 КК України та незаконного придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

         Досудовим розслідуванням встановлено, що злочинець, будучи засудженим Богуславським районним судом Київської області до покарання у виді ста двадцяти годин громадських робіт, маючи не зняту та не погашену судимість, на шлях виправлення не став, належних висновків для себе не зробив і знову вчинив злочин.

         Громадянин А. без поважних причин ухилився від відбування громадських робіт, що полягало у невиконанні ним встановлених обов’язків та порушенні порядку та умов відбування покарання.

         Окрім того, А., перебуваючи на території автостанції м. Тараща виявив дві пластмасові ємкості, всередині яких знаходився особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено – канабіс.

         Реалізуючи свій злочинний умисел, діючи умисно, для власного споживання без мети збуту, помістив дві пластмасові ємкості, всередині яких знаходився особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено – канабіс, до своєї сумки і в такий спосіб здійснив незаконне придбання особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено – канабіс та розпочав його незаконне зберігання. Відразу ж після цього частину знайденого ним наркотичного засобу вжив шляхом куріння. 

         Вилучена у А. в ході огляду місця події у приміщенні Таращанського відділення поліції Миронівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області речовина є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено – канабіс. Маса канабісу в перерахунку на висушену речовину становить 18,03 г.

         За скоєння ухилення засудженого від відбування покарання у виді громадських робіт та незаконного придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років.

 

Прокурор Таращанського відділу Кагарлицької місцевої прокуратури                                         Ю. Калайда

 

************

Інструкція з підготовки бюджетних запитів до проєкту місцевого бюджету Таращанського району Київської області

БЮДЖЕТНИЙ ЗАПИТ НА 20_ – 20_ РОКИ   загальний (Форма 20_ – 1)

БЮДЖЕТНИЙ ЗАПИТ НА 20_ – 20_ РОКИ   індивідуальний (Форма 20_ – 2)

БЮДЖЕТНИЙ ЗАПИТ НА 20_– 20_ РОКИ    додатковий (Форма 20_ – 3)

**********