Нарада-семінар за участю опікунів/піклувальників

Опубліковано: 17-3-2017

У четвер, 16 березня в приміщенні Таращанської райдержадміністрації проведено семінар-нараду з питань соціально – правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів/піклувальників. Провела  нараду керівник апарату райдержадміністрації Ірина Андрусенко та  начальник служби у справах дітей та сім`ї райдержадміністрації Лариса Смовж. До участі в заході було запрошено інспектора ювенальної превенції сектору превентивної діяльності Таращанського відділення Миронівського відділу НПУ в Київській області Юлію Лимар.

В ході проведення наради було розглянуто питання про:

- забезпечення діяльності опікунів/піклувальників, щодо соціально-правового захисту підопічних;

- підсумки оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в 2016 році;

- попередження суїцидів серед дітей.

За словами начальника служби у справах дітей та сім`ї райдержадміністрації Лариси Смовж в Таращанському районі проживає 41 дитина-сирота і дитина, позбавлена батьківського піклування, з яких: 31 - виховується в сім’ях опікунів/піклувальників; 2 - виховуються в прийомній сім’ї; 3 - виховується в дитячому будинку сімейного типу; 3 - виховуються в державних дитячих закладах; 2- тимчасово влаштовані в сім’ї родичів. Найпоширенішою формою сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Таращанському районі залишається опіка та піклування. Крім того, в Таращанському районі проживають 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку в службах у справах дітей Київської, Донецької, Житомирської областей. Протягом І кварталу року в Таращанському районі двоє дітей було усиновлено громадянами України. За 2016 рік припинено піклування над 8 дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, з яких: 6 - у зв’язку з досягненням повноліття; 2 - у зв’язку з смертю піклувальника.

Аналізуючи підсумки оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в 2016 році начальник служби у справах дітей райдержадміністраці зокрема зазначила, що всього послугами оздоровлення та відпочинку протягом 2016 року забезпечено 59% (1848 дітей) дітей пільгових категорій, з них 38 дітей-сиріт і ПБП  (100%). Та наголосила, що оздоровлення 2017 року вже  розпочалося.

За даними інспектора ювенальної превенції сектору превентивної діяльності Таращанського відділення Миронівського відділу НПУ в Київській області Юлії Лимар, на даний час у соціальних мережах з’явилися групи, в яких «кваліфіковані психологи» доводять дітей до самогубства.  Серед підлітків стала популярною гра : «Біжи або помри!». Суть цієї гри – перебігти дорогу якомога ближче перед рухомим транспортом. Через це водіям потрібно бути вкрай уважним, коли бачать дітей біля дороги, потрібно врахувати той факт, що вони можуть кинутися прямо під колеса. Вже багато місяців поспіль у Мережі Інтернет  обговорюють підліткову гру “Синій кит”, або ж “Тихий дім”, “Море китів”, “Розбуди мене о 4:20″. У смертельної гри багато назв, але результат завжди однаковий – закінчене життя і зламані горем батьки, які не розуміють, що ж змусило дитину звести рахунки з життям. Грою це назвати важко. Діти, пригнічені своїми проблемами, шукають розради у соцмережах. Найголовніша рекомендація батькам - приділяти дітям більше уваги, щоб вони не витрачали час на соцмережі, де знаходять подібні групи та у разі  виявленя таких груп самостійно, негайно повідомити на спецлінію поліції «102». На даний час у Таращанському районі  таких випадків суїцидів серед дітей не зафіксовано.

Нарада пройшла в режимі круглого столу, де кожен бажаючий мав змогу висловити наболіле, та отримати відповіді на свої питання.