На площі Слави урочисто підняли прапори України та ЄС

Опубліковано: 11-5-2017

Сьогодні в м.Тараща перед приміщенням міської ради відбулась урочиста церемонія підняття Державного Прапора України та прапора Європейського Союзу. Урочистості відбулися з нагоди затвердження Радою ЄС безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом та відзначення Дня Європи.

В заході взяли участь  представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, трудові колективи, учасники АТО, учнівська та студентська молодь, представники ЗМІ, мешканці та гості міста.

Право підняти Державний Прапор України було надано степендіату Президента України, переможниці Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка Ірині Волошині та голові учнівського самоврядування, учню Таращанського НВК "Гімназія "Ерудит"-ЗОШ І ст." Андрію Гаврилишину.

Після цього під звуки гімну Європи «Ода до радості» прапор Європейського Союзу підняли переможниця Всеукраїнського конкурсу «Я – європеєць», учениця Северинівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст - ДНК" Марина Бойко та координатором Проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» Світлана Василенко.

Керівництво району  привітало таращан з такою знаковою подією для усіх українців. Також до присутніх з вітальним словом звернулася координатор Проекту ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» Світлана Василенко.

Нагадаємо, безвізовий режим України з ЄС ухвалила без обговорення Рада Європейського Союзу 11 травня. Це останній крок перед підписанням. Далі законодавчий акт має бути оприлюднений в Офіційному журналі ЄС і набуде чинності через 20 днів, а це приблизно 11 червня.
За умов безвізового режиму українці зможуть перебувати на території Шенгенської зони до 90 днів протягом кожних 180-ти. Для цього потрібно оформити біометричний паспорт. Також під час подорожі потрібно мати при собі документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, достатню суму грошей та медичне страхування.
Ті, хто має закордонний паспорт старого зразка, також можуть подорожувати в Європу, однак лише з візою.