МУЗЕЙНА МАНДРІВКА ДО СВІТУ САМОЦВІТІВ

Опубліковано: 21-5-2018

У сучасних умовах реформування української освітньої системи постає питання щодо нових підходів до організації і змісту навчально-виховної діяльності. Чільне місце серед них посідає один із перспективних напрямів сучасної педагогіки – музейна педагогіка, що вирішує проблеми формування особистості, а саме: залучення учнівської молоді до активної пошукової роботи засобами музейної експозиції з використанням інформаційних технологій.

Музей – це дієвий засіб творчої самореалізації дитини, маленький дослідницький центр зі збереження, відродження та розвитку місцевих культурно-історичних традицій, дотичний до діалогу поколінь і культур.

Одним із центрів навчально-виховної роботи району є історико-природничий музей «Перлини Поросся» – структурний підрозділ КЗ ТРР «Таращанський районний центр творчості дітей та юнацтва «Веселка». У 2011 році музею було присвоєне звання «Зразковий», підтвержене 2016 року. Засновник та науковий консультант – науковий співробітник ІА НАНУ Романюк Валерій Вікторович. Музей співпрацює з різними закладами: Інститутом археології НАНУ, Білоцерківським краєзнавчим музеєм, Чигиринським історико-культурним заповідником, музеєм Історії Київщини Київського КОІПОПК, центром творчості дітей та юнацтва Київщини.

Напередодні Міжнародного дня музеїв, який відзначається щорічно 18 травня, вихованці гуртка «Юні екскурсоводи» ЦТДЮ «Веселка» Даша Сокуренкота Діана Шевченко провели низку екскурсій для учнів Таращанського НВК «Гімназія «Ерудит» - ЗОШ І ст.», Таращанської ЗОШ № 2 і Таращанської ЗОШ № 3. Екскурсанти здійснили мандрівку дивовижним світом мінералів та гірських порід у природничому відділі музею. Програма заходу передбачала знайомство з геологічною колекцією гірських порід (магматичних, осадових, метаморфічних), зібранихіз багатьох куточків земної кулі і згрупованих в експозиції згідно з їх систематичної та генетичної приналежності. Діти розглянули особливості їх структури та мінерального складу.Ознайомились із колекцією денних метеликів мешканця м. Тараща, В.Г. Березовського. Окрім того, відвідувачі дізналися про талісмани-самоцвіти відповідно до їх власного зодіакального знаку, були вражені цікавинками про найрідкісніші та найотруйніші мінерали світу.Особливий інтерес екскурсантів викликала окраса колекції – уламок Сіхоте-Алінського залізного метеориту вагою 46 г, загальна маса якого оцінюється в 60 – 100 т, що входить до десятки найбільших метеоритів світу. Метеорит впав біля села Бейцухе Приморського краю в Уссурійській тайзі в горах Сіхоте-Алінь на Далекому Сході 12 лютого 1947 року.

Гурток «Юні екскурсоводи» відкритий до творчої співпраці та уже сьогодні планує для учнів загальноосвітніх шкіл міста та району нові пізнавальні проекти!