«Кожній дитині – потрібна родина!»

Опубліковано: 27-6-2019

Вже стало традиційним проведення взаємопідтримуючих групових заходів для сімей, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які допомагають у функціонуванні таких сімей та запобігають професійному вигоранню батьків.

21 червня  в Таращанському районному центрі соціальних служб для сім'ї дітей та молоді за участю відбулося чергове засідання групи взаємопідтримки батьків-опікунів та піклувальників на тему: «Реалізація прав на виховання дітей в сім’ї та зростання в безпечному сімейному оточенні».

Метою заходу було підвищення рівня компетентності опікунів/ піклувальників, допомога у налагодженні відносин з дітьми, вирішення проблем у їх вихованні, здійснення якісного соціального супроводження кожної родини.

В ході заходу були обговорені питання:

-важливість виховання дитини у сімейному середовищі, його значення у підготовці дитини до самостійного життя;

-права та обов’язки опікунів/ піклувальників;

-організації дозвілля дітей під час літніх канікул;

-інформування щодо безпечної поведінки дітей під час літніх канікул;

-особливості виховання дітей підліткового віку. Надання адресної допомоги.

Цікава дискусія відбулася під час питання «Поведінкові особливості дитини, які ускладнюють процес спілкування та взаємодію з нею». Всі присутні долучилися до обговорення конкретних проблемних ситуацій, відкрито висловлювали свою думку, ділилися досвідом та із зацікавленням сприймали нову інформацію. Учасники заходу отримали поради у вирішенні актуальних проблем щодо виховання та всебічного розвитку дітей, мали змогу подивитися на свої проблеми зі сторони.

Підсумком зустрічі стало колективне визначення успішного функціонування таких сімей:

-відповідальне ставлення до виконання обов'язків;

-підвищення рівня виховного потенціалу, самоосвіта опікунів/піклувальників;

-не залишатися наодинці зі своїми проблемами, вчасне звернення за допомогою.