"Кожній дитині потрібна родина!»

Опубліковано: 25-6-2019

Кожна дитина потребує тепла і захисту, має шанс на повноцінний розвиток та щасливе майбутнє. Найважливіше для дитини є виховання в сім’ї. Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім’я.

В рамках рекламно-інформаційної кампанії з метою залучення населення щодо впровадження у Таращанському районі інноваційної соціальної послуги «сімейний патронат» на засіданні сесії Таращанської міської ради за ініціативою Таращанського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді було розглянуто питання щодо соціального захисту дітей, які виховуються в сім'ях, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Перед присутніми виступила виконуюча обов'язки директора Таращанського районного ЦСССДМ Людмила Шкарівська. У своєму виступі вона повідомила про важливість проживання дитини у сімейному середовищі.

Учасники засідання активно обговорювали питання щодо вчасної допомоги сім'ям, які перебувають у складних життєвих обставинах для збереження дітям родинного середовища та запобігання потраплянню їх до інституційних закладів.

«Позбавлення дитини сім’ї можна назвати не просто важким періодом в її житті, а долею, яка дає себе знати вже з перших днів втрати родини. Життя дитини поза люблячим сімейним оточенням стає відразу важким. У кожного своє уявлення про щастя, але дитині бути щасливою без батьків неможливо.

Враховуючи пріоритети сім'ї, в Україні розпочалася реформа із назвою «деінституалізація», що передбачає фундаментальні зміни, спрямовані на заклади інституційного догляду та яка має на меті зменшити кількість дітей, які виховуються в інтернатах і створення патронатних сімей».

Більш детальну інформацію про патронатну сім'ю, як тимчасову форму влаштування, було розкрито відповідно до чинного законодавства щодо порядку створення та діяльності сім'ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя.

Також було повідомлено, що сьогодні у Таращанському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на обліку сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах перебувають 120 сімей, в них виховуються 243 дитини. У будь-яку мить із різних соціальних причин (соціально-економічні, хвороба, безробіття батьків, ухилення від виконання батьківських обов’язків, загроза життю та здоров’ю) кожен з цих дітей може мати ризик бути вилученим із біологічної сім’ї. І відразу ж постане питання про влаштування дитини у безпечне середовище.

Раніше за заявою батьків такі діти могли тимчасово перебувати у закладі інституційного догляду Таращанське відділення КОЦСПРД «Узин».

У зв'язку з реформуванням даного закладу є потреба у створенні патронатних сімей у Таращанському районі, які були б першою допомогою дітям у складних життєвих обставинах. Учасники отримали інформаційні матеріали для інформування населення про сімейний патронат. Спільно було вирішено для ефективності роботи в цьому напрямку підготувати та використовувати інформаційний стенд.

На прохання присутніх також прозвучала інформація про чотири форми сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: усиновлення, опіка/піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.