Київська область готова до можливого погіршення погодних умов – КОДА

Опубліковано: 8-2-2018

Спеціалізовані служби, райдержадміністрації та служби ГУ Нацполіції в Київській області готові до роботи в мовах можливого погіршення погоди. На цьому наголошувалося сьогодні під час засідання обласного оперативного штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій під час погіршення погодних умов під головуванням першого заступника голови КОДА Андрія Анісімова.

Як повідомлялося під час засідання, за даними Укргідрометцентру внаслідок впливу активного циклону в Україні 8 та 9 лютого очікуються складні погодні умови, які можуть призвести до порушення та припинення руху транспорту на окремих ділянках доріг і вулиць, роботи електричних мереж, комунального господарства у більшості областей країни (крім південних). Зокрема, 9 лютого в Івано-Франківській, Чернівецькій, Хмельницькій, Вінницькій, Житомиській, Черкаській, місцями Київській та Чернігівській областях прогнозується сильний мокрий сніг, налипання снігу та хуртовини, на дорогах ожеледиця. Приріст снігового покриву становитиме 10-20 см.

Під час засідання міжвідомчого оперативного штабу було розглянуто та обговорено питання щодо організації взаємодії між спеціалізованими службами ГУ Національної поліції, Служби автомобільних доріг та райдержадміністраціями щодо запобігання виникнення небезпечних подій та надзвичайних ситуацій на автошляхах Київської області, які можуть виникнути внаслідок погіршення погодних умов. Як відзначили учасники засідання, комунальні служби та підприємства області повністю готові до забезпечення розчистки місць відстою великовагового та великогабаритного автотранспорту та доріг загальнодержавного і місцевого значення. Як і під час попереднього погіршення погодних умов, яке сталося 16-19 січня цього року, на Київщині працюватимуть пункти обігріву для водіїв. Керівникам райадміністрацій та міськвиконкомів доручено постійно звітувати про стан дорожнього покриття та ситуацію з рухом автотранспорту на місцях.

За результатами доповідей учасників засідання та з урахуванням обговорення порядку денного з метою недопущення виникнення надзвичайних ситуацій на території Київської області під час погіршення погодних умов члени міжвідомчого оперативного штабу затвердили протокол з переліком конкретних завдань та термінами їх виконання.