ГУ ДФС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ:

Опубліковано: 4-2-2019

До уваги податкових агентів

Білоцерківське управління ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що ДФС України наказом від 27.12.2018 № 873 «Про затвердження змін до наказу ДФС від 10.04.2015 № 267» введено в дію нові коди бюджетної класифікації.

Тому, платники ПДФО – громадяни, які відповідно до розділу ІV ПКУ зобов’язані сплатити ПДФО, але звільнені від подання річної декларації про майновий стан і доходи (при нотаріальному посвідченні договорів та/або при видачі свідоцтв про право на спадщину тощо) відповідно сплачують:

■ ПДФО по коду платежу «11010501» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами, які не підлягають обов’язковому декларуванню»;

■ військовий збір по коду платежу «11011000»  – «військовий збір».

Всі решта громадян та фізичні особи-підприємці «загальносистемники»   зобов’язані подати майнову декларацію, визначити та сплатити свої податкові зобов’язання:

■ ПДФО по коду платежу «11010500»  – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;

■ військовий збір по коду платежу «11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

Крім того, слід зазначити, що ПДФО, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом України (далі – БКУ).

Абзацом 5 п. 2 ст. 64 БКУ, який набрав чинності з 01.01.2019, передбачено, що ПДФО, нарахований податковим агентом або фізичною особою, яка отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених у натурі (на місцевості), сплачується таким податковим агентом або такою фізичною особою до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди (суборенди, емфітевзису).

Деклараційна кампанія 2019: Обов’язок декларування доходів

Білоцерківське управління ГУ ДФС у Київській області  повідомляє, що з 1 січня 2019 року розпочато компанію декларування доходів громадян, отриманих протягом 2018 році, яка триватиме до 1 травня 2019 року.

Зобов’язання щодо подання річної Декларації про майновий стан і доходи виникає у громадян у разі отримання:

• винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору в разі, якщо такі доходи отримані від фізичних осіб -  платників єдиного податку четвертої групи;
  • доходу від прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав;
  • доходу від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
  • іноземні доходи;
  • інші доходи, декларування яких  передбачено Податковим кодексом України.

Наголошуємо, що декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси особисто (або уповноваженою на це особою), надсилається поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення або в електронній формі.

При направленні декларації засобами електронного зв’язку, громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Білоцерківське управління ГУ ДФС у Київській області