Герої серед нас: сучасні захисники України

Опубліковано: 25-11-2019

Під таким гаслом 20 листопада 2019 року в м. Борисполі  проходила обласна краєзнавча конференція  учнівської молоді. В її роботі взяли участь  Анна Запорожець - вихованка відео студії «Креатив» КЗ ТРР «Таращанський районний центр творчості дітей та юнацтва «Веселка», Жижка Лілія - учениця Северинівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. – ДНЗ» та Тетяна Чава координатор учнівських обʼєднань освітніх закладів Таращанського району.

Юні краєзнавці  області ділилися досвідом роботи за рік, новими цікавими дослідженнями та відкриттями.  Присутні, зі сльозами на очах,  слухали розповіді про  сучасних захисників України, волонтерів, переселенців.

В ході пленарного  засідання була представлена робота вихованців дитячої відео студії «Кретив» (керівник М.Керпатенко) та школи учнівського активу «Лідер» (керівник Т.Чава)  «Величний храм душі отця Георгія». Дуже емоційно, з переживанням Анна Запорожець, вихованка дитячої відео студії «Креатив», розповідала про Георгія Сальника - волонтера, протоієрея, настоятеля Свято-Георгієвського собору ПЦУ у м. Таращі.  Її розповідь супроводжувалась фото- та відео-матеріалами, наданими отцем Георгієм та відзнятими вихованцями відео-студії.  Цікава доповідь, фото та кадри відео про  події на Сході України  змусили присутніх ще раз задуматись про необхідність щоденної боротьби за мирне життя, за незалежність нашої держави.

«Гіркий спомин війни, горді стоять обеліски…» - з такою доповіддю, за напрямком «Пам’ятки Другої світової війни», під час секційних засідань виступила учениця Северинівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.. – ДНЗ» Жижка Лілія.  Вона розповіла про роботу северинівських пошуковців по дослідженню життєвого та військового шляху всіх захоронених у Братській могилі на сільському цвинтарі села Северинівка, представила цікаві архівні матеріали, віднайдені юними краєзнавцями.

Пошукова діяльність юних краєзнавців Таращанського району була достойно відзначена. Робота «Величний храм душі отця Георгія» та робота «Гіркий спомин війни, горді стоять обеліски…» зайняли перші місця в обласній пошуковій акції «Герої серед нас: сучасні захисники України».