ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток орієнтований на громаду"

Опубліковано: 31-8-2016

Про стан впровадження в Таращанському районі Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду – ІІІ»

Таращанський район співпрацює з Проектом ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» вже другу фазу поспіль. У Проекті МРГ - ІІ чотири територіальні громади нашого району (Кирданівська, Ківшоватська, Кислівська, Великоберезянська) успішно реалізували 7 мікропроектів громад.

С. Кислівка, об’єднання громадян -  «Єдність»

1. Мікропроект: «Капітальний ремонт конструктивних елементів Кислівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ДНЗ», вартість проекту – 114,7 тис. грн., замінено 39 вікон та 5 дверей.

2. Мікропроект „Інноваційні енергоефективні заходи вуличного освітлення села Кислівка. Модернізація з використанням ВДЕ (енергія сонця)” загальною вартістю 281,5 тис. грн., в результаті якого було встановлено 19 ліхтарів

С.Ківшовата , об’єднання громадян -  «Довіра»

1. Мікропроект: «Капітальний ремонт конструктивних елементів Ківшоватської загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів», вартість проекту – 157,2 тис. грн., замінено 64 вікна та 2 дверей. Залучено поза проектом 469,6тис. грн. на встановлення 2 вікон площею 16 кв. м та заміну застарілих котлів на енергоефективні.

2. Мікропроект „Інноваційні енергоефективні заходи в ДНЗ с. Ківшовата. Капітальний ремонт системи теплопостачання (модернізація, реконструкція) з встановленням піролізного котла на біомасі та системи сонячних колекторів”, загальною вартістю проекту 360,8  тис. грн., в результаті якого було встановлено піролізний котел на біомасі та 4 сонячних колектори.

С. Кирдани, об’єднання громадян -  «Добробут»

1. Мікропроект «Впровадження енергоефективних заходів в Кирданівській ЗОШ І-ІІ ступенів (капітальний ремонт віконних та дверних прорізів в Кирданівській ЗОШ І-ІІ ступенів», вартість проекту – 153,9 тис. грн., замінено 39 вікон та 5 дверей.

2. Мікропроект „Інноваційні енергоефективні заходи вуличного освітлення села Кирдани. Модернізація з використанням ВДЕ (енергія сонця)”загальною вартістю 271,0 тис. грн., в результаті якого було встановлено 16 ліхтарів.

С. Велика Березянка, об’єднання громадян -  «Надія»

1. Мікропроект «Впровадження енергозберігаючих заходів в дитсадку села Велика Березянка», вартість проекту – 220,0 тис. грн., замінено 19 вікон, 10 дверей,  проведено ревізію теплопостачання та встановлено сучасне електроопалення.  Поза Проектом залучено 135,5 тис. грн. на відновлення водопостачання та водовідведення, проведення поточного ремонту покрівлі та фундаменту, закупку матеріалів та обладнання для повноцінного функціонування дитячого садка.

Всього в рамках реалізації Проекту МРГ – ІІ  залучено 2164,2 тис. грн. коштів на реалізацію ініціатив громад.

Для участі в Проекті МРГ ІІІ відібрано 4 територіальні громади – Великоберезянська, Северинівська, Лучанська, Чернинська.

Три територіальні громади реалізували такі мікропроектні пропозиції:

С. Северинівка, об’єднання громадян -  «Активна громада успішне село»

1. «Енергозберігаючі заходи в Северинівському НВК „ЗОШ І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад”. Капітальний ремонт – заміна вікон» загальною вартістю 306,1 тис. грн. Співфінансування  мікропроектної  пропозиції буде здійснювалось з таких джерел: районний бюджет – 79,1 тис. грн. (25,8 %), громада села – 15,3 тис. грн. (5,0 %). Грантова підтримка – 211,7 тис. грн. (69,2 %). Замінено 55 вікон.

С. Велика Березянка, громадська організація -  «Надія»

2. „Енергозберігаючі заходи у Великоберезянській ЗОШ І-ІІІ Ступенів: заміна віконних прорізів” загальною вартістю 302,2 тис. грн. Співфінансування  мікропроектної  пропозиції буде здійснюватись з таких джерел: районний бюджет – 75,4 тис. грн. (24,9 %), громада села – 15,1 тис. грн. (5,0 %). Грантова підтримка – 211,7 тис. грн. (70,1 %). Замінено 52 вікон.

С. Чернин, об’єднання громадян -  «Золоте сузір’я»

3. «Покращення якості медичних послуг в с. Чернин. Капітальний ремонт ФАПу» загальною вартістю 296,5 тис. грн., в тому числі кошти громади – 14,9 тис. грн. (5,0 %), кошти  Проекту ЄС/ПРООН МРГ-ІІІ – 221,2 тис. грн. (74,6 %), кошти з місцевих  бюджетів – 60,4 тис. грн. (20,4 %). Проведено капітальний ремонт приміщення ФАПу.

4. Громадська організація села Лука «Майбутнє нашого села» планує реалізувати мікропроект  „Енергозберігаючі заходи в Лучанській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Реконструкція системи опалення.”. Кошторисна вартість проекту становить 305,5 тис. грн. Співфінансування  мікропроектної  пропозиції буде здійснюватись з таких джерел: районний бюджет – 71,7 тис. грн. (23,5%), громада села – 21,8 тис. грн. (7,1 %). Грантова підтримка – 212,0 тис. грн. (69,4 %).

Всього в рамках реалізації Проекту МРГ – ІІІ планується  залучити 1210,3 тис. грн. коштів на реалізацію ініціатив громад.