Електронні закупівлі (Pro Zorro)

Опубліковано: 31-8-2016

Повний перехід на електронний формат державних закупівель затверджено Законом «Про публічні закупівлі». Закон введено в дію поетапно, з 01.04.2016 року застосовується для всіх центральних органів виконавчої влади та суб’єктів, що діють у визначених сферах, та з 01.08.2016 – для всіх замовників.

У Законі України «Про публічні закупівлі» передбачається:

• Запровадження обов’язковості проведення процедур через електронну систему, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень.

Під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.

У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вищевказану вартість, обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель.

Перевагами електронної системи державних закупівель ProZorro є:

• Безкоштовна реєстрація та робота в системі;
  • Можливість знизити ціну завдяки аукціону;
  • Прийом документів в електронному вигляді.

Розробники системи ProZorro впровадили електронні шаблони для заповнення багатьох документів, а в перспективі всі документи для участі у тендері будуть подаватися відповідно до впроваджених стандартних форм.

За даними Управління Державної казначейської служби України у Таращанському районі, розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, зареєстрованих в Єдиному реєстрі розпорядників бюджетних коштів по Управлінні Державної казначейської служби України у Таращанському районі та включених до мережі розпорядників та одержувачів бюджетних коштів на 2016 рік – 54. Всі розпорядники, отримувачі бюджетних коштів та комунальні підприємства підключилися до системи електронних закупівель.