Довготривале безробіття: шляхи вирішення проблеми

Опубліковано: 20-4-2017

Головне завдання Служби зайнятості - допомога у найшвидшому працевлаштуванні осіб, які звертаються з приводу пошуку роботи. Перерва в роботі протягом тривалого часу породжує професійну декваліфікацію, послаблення мотивації до праці, відсторонення від ринку праці, зниження суспільно-корисної продуктивності незайнятих громадян, що негативно позначається на якості робочої сили.

Часто мешканці сільської місцевості зневірені, не вбачаючи перед собою перспектив у працевлаштуванні, займають пасивну позицію при вирішенні життєво важливих особистих питань. Безробіття, особливо довготривале, поглиблює всі проблеми особистості, пригнічує психіку та самооцінку людини. Відомо, що сільське безробіття є суттєвою проблемою, яку можна вирішити тільки спільними зусиллями конкретної особи та фахівців центру зайнятості.

У Таращанському районному центрі зайнятості відбулося чергове засідання комісії з довготривалого безробіття. На комісію були запрошені безробітні, які уже тривалий час перебувають на обліку. Під час роботи фахівці центру зайнятості, представники відділів та управлінь району, які залучені до участі в роботі комісії, проаналізували з безробітними ситуацію на ринку праці, актуальні та перспективні вакансії, причини незайнятості кожного довготривалого безробітного. Визначено конкретні шляхи спрямовані на вирішення питання працевлаштування.

Робота комісії з довготривалого безробіття - є однією із складових частин щодо зменшення тривалості безробіття та має позитивний вплив на підвищення рівня власної активності безробітних щодо пошуку роботи.

Слід відмітити, що цілеспрямована робота комісії дає свій позитивний результат. Так, питома вага довготривалих безробітних за наслідками роботи у першому кварталі цього року складає всього 1,5 відсотка, що майже втричі менше, ніж в цілому по області.

Своєчасне та якісне надання допомоги з пошуку роботи, скорочення терміну її підбору та працевлаштування громадян, злагоджена взаємодія спеціалістів центру – це ті важелі, що застосовує районний центр зайнятості у своїй повсякденній роботі.