Корисна інформація

Опубліковано: 26-8-2016

Самовільне залишення військової частини – карається Законом

На жаль, попри свідоме та чесне виконання обов’язків військової служби абсолютною більшістю військовослужбовців, у Збройних Силах України мають місце випадки самовільного залишення військових частин чи місць служби.

Військове правопорушення – самовільне залишення військової частини або місця служби (стаття 407 Кримінального кодексу України) становить закінчений склад злочину з моменту залишення військової частини і триває протягом усього періоду, поки особа не буде затримана або не з’явиться із зізнанням.

Військовослужбовець переховуючись від військового командування, слідства за скоєння злочину з кожним днем лише обтяжує свою вину. Такий військовослужбовець все одно не зможе уникнути кримінальної відповідальності, проте таке тривале продовження протиправної поведінки може унеможливити застосування судом більш м’яких заходів кримінального впливу чи навіть звільнення від кримінальної відповідальності відповідно до Закону.

З’явлення із зізнанням до правоохоронних органів, щире каяття або активне сприяння розкриттю злочину є обставинами, які зможуть пом’якшити чи бути підставою для звільнення від покарання.

Військова служба правопорядку у Збройних Силах України та військова прокуратура звертається до усіх військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину, з пропозицією зробити перший крок для повернення до повноцінного життя і припинення ЗЛОЧИННИХ ДІЙ.

Вам необхідно повернутися до своєї військової частини чи звернутися до військового комісаріату за місцем проживання, або прибути до найближчого органу Військової служби правопорядку, де зробити зізнання та надати первинне пояснення щодо причин самовільного залишення військової частини.

Наголошуємо, що за відсутності тяжких наслідків або фактів вчинення інших злочинів, застосування до особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у ході досудового слідства ініційовано не буде, а в ході вирішення питання щодо правових наслідків самовільного залишення військової частини до уваги приймаються і інші причини та умови, що могли спонукати до дій по залишенню військовослужбовцем військової частини, включаючи збіг тяжких сімейних обставин, наявність позастатутних відносин та інші.

Також закликаємо членів родин та громадських активістів допомогти своїм близьким людям виправити свою, можливо, найбільшу помилку у житті та перестати критися та боязливо опускати очі перед присутніми, відновити своє чесне ім’я та впорядкувати свій життєвий шлях.

Інформацію про розміщення найближчого органу управління Військової служби правопорядку можна дізнатися по телефону гарячої лінії відповідних територіальних управлінь ВСП:

Центральне управління ВСП (по м. Києву та Київській обл.) 044-456-47-27;

Західне територіальне управління ВСП (м. Львів) 032-255-47-63;

Південне територіальне управління ВСП (м. Одеса) 048-230-91-25;

Східне територіальне управління ВСП (м. Дніпро) 056-247-07-55.

 

                                                                                       Військовий комісаріат

____________________________________________________________

ЗАХИСТИМО КРАЇНУ РАЗОМ!

Таращанський військовий комісаріат формує загони територіальної оборони. Запрошуємо всіх небайдужих до участі у зміцненні територіальної оборони Таращанини.

 

ПАМ’ЯТКА  ДОБРОВОЛЬЦЮ-УЧАСНИКУ  ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ  ОБОРОНИ  ТАРАЩАНСЬКОГО  РАЙОНУ

Територіальна оборона України є системою загальнодержавних воєнних і спеціальних заходів, що здійснюються в особливий період поза зонами (районами) бойових дій на всій території України або в окремих її місцевостях.

Комплектування загонів оборони в особливий період здійснюється резервістами та військовозобов’язаними, віком від 20 до 60 років, переважно тими, які отримали відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації (за станом здоров’я, сімейними обставинами, тощо) до моменту оголошення правового режиму воєнного стану.

Загони оборони залучаються до виконання заходів територіальної оборони виключно в межах адміністративно-територіальних одиниць, де вони створені.

ЗАВДАННЯ  ЗАГОНІВ  ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ  ОБОРОНИ:

§  підтримання безпеки та правопорядку на  території  району;

§  охорона важливих для життєдіяльності населення об'єктів та комунікацій;

§  забезпечення  умов  для  надійного  функціонування  органів  державної   влади, місцевого   самоврядування, органів  військового  управління  розгортання військ (сил);

§  боротьба з диверсійно-розвідувальними групами, антидержавними, незаконно утвореними озброєними  формуваннями ;

§  забезпечення контролю  за  переміщенням  транспортних  засобів  та  громадян  по   території  району  шляхом  розгортання  блок-постів;

§  організація та  здійснення  евакуаційних заходів;

§  проведення  аварійно-рятувальних  та   інших  невідкладних  робіт  у  небезпечних  зонах, захист населення  від  наслідків  воєнних  дій,  аварій зумовлених терористичними  актами  та   диверсіями;

ТЕРИТОРІАЛЬНА  ОБОРОНА-БЕЗПЕКА ТАРАЩАНЩИНИ.

ШТАБ  ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ  ОБОРОНИ

 

__________________________________________________________________

Про внесення змін до деяких  постанов Кабінету Міністрів України

__________________________________________________________________

Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо підтвердження рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей” від 06.04.2017 № 2004-VIII з 07.05.2017 року внесено зміни у Закон України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” (далі - Закон), яким передбачено:

  1. Підвищення розміру одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання обов’язків військової служби.
  2. Підвищення розміру одноразової грошової допомоги у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання обов’язків військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби.
  3. У разі, якщо член сім’ї загиблого військовослужбовця не скористався своїм правом на отримання одноразової грошової допомоги впродовж трьох років, його частка розподіляється між іншими особами, які мають право на її отримання.

Дія Закону № 2004-УШ не поширюється на осіб, стосовно яких прийнято рішення про призначення та виплату їм одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності або які отримали замість зазначеної допомоги інші компенсаційні виплати відповідно до законодавства до набрання ним чинності.

Крім того, постановою  Кабінету  Міністрів  України  від  18.05.2017 № 335 (додається) Порядок та умови призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 № 975, приведено у відповідність до редакції Закону від 1 січня 2017 року.

__________________________________________________________________

КОДА ЗАПОЧАТКУВАЛА ВИПЛАТУ ОДНОРАЗОВОЇ ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ У РОЗМІРІ 10 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ ОСОБАМ, ЯКІ УКЛАЛИ КОНТРАКТ ПРО ПРОХОДЖЕННЯ СЛУЖБИ

__________________________________________________________________

Список військовослужбовців, які мешкають в Київській області, та самовільно залишили військові частини (місця служби) або не вийшли на військову службу

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

ПРОГРАМА АКТИВНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ «ПОВЕРНЕННЯ ДО ЖИТТЯ»

для травмованих діючих та звільнених військовослужбовців

і персоналу сектора безпеки і оборони України

2016-2017 р.р.

Загальна інформація про програму

Форма подання інформації про кандидата в табір активної реабілітації програми "Повернення до життя"

 

__________________________________________________________________

Інформаційна пам'ятка учасникам антитерортстичної операції, демобілізованим військовослужбовцям та їх сім'ям

__________________________________________________________________

 

ЦЕНТР ДОПОМОГИ УЧАСНИКАМ АТО: http://koda.gov.ua/centr-dopomogi-ato/

__________________________________________________________________

 

__________________________________________________________________