74-та річниця визволення Таращі

Опубліковано: 5-1-2018

5 січня 1944 року. Ця дата увійшла в історію нашого міста як день визволення і звільнення від фашистських загарбників. 74 роки минуло відколи замовкли останні постріли гармат, настала тиша на таращанській землі.

Сьогодні, 5 січня 2018 року, на площі Слави (біля Таращанської міської ради) відбувся мітинг-реквієм визволення Таращі від фашистських загарбників, у якому взяли участь керівники та трудові колективи підприємств, установ й організацій, мешканці та гості міста.

На фоні патріотичної музики звучали проникливі слова ведучих, які звернули увагу на те, що війна пройшла залізним плугом через кожне серце, кожну долю і кожне життя. Вона навічно у нашій пам'яті – загальнонародній, родинній, індивідуальній.

До учасників заходу з вітальним словом звернулися виконуючий обов’язки голови Таращанської районної державної адміністрації Юрій Шостак, голова районної ради Людмила Урожай, секретар міської ради Юлія Щербатюк, згадавши якою ціною дісталося нам звільнення рідного міста, та й перемога загалом. Вони також зазначили, що пам'ять про війну, її сувору правду залишаються з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар нашої Перемоги найдорожче – життя.

У цей славний день ми – нащадки ветеранів і переможців – повернулися до незабутнього 44-го, згадали тих, хто у жорстокій битві виборов наше звільнення. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих, поклали квіти до підніжжя меморіалу жертв фашистського терору.

У пам’ять про загиблих проведено молебень.